Reklama

Reklama

Jest pierwszy przypadek koronawirusa Delta w naszym województwie. To pacjent z Kutna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Jest pierwszy przypadek koronawirusa Delta w naszym województwie. To pacjent z Kutna - Zdjęcie główne

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy przypadek zakażenia wariantem Delta koronawirusa dotyczy pacjenta z Kutna | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak ustaliła "Wyborcza", jest pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa Delta w województwie łódzkim. Pacjent wrócił ze Szkocji do Kutna. Obecnie leży w szpitalu zakaźnym.

Reklama

Informacja jest nieoficjalna - rzecznik wojewódzkiego sanepidu jeszcze jej nie potwierdza. Wszystko wskazuje jednak na to, że w laboratorium w Łodzi pierwszy raz wykryto koronawirusa Delta. Wymaz pochodzi od 36-letniego mężczyzny, który od kilkunastu dni leży w szpitalu zakaźnym im. Biegańskiego.

Jak ustalił portal tulodz.pl, mężczyzna jest pracownikiem fizycznym w Szkocji. Do Polski, a konkretnie do Kutna, wrócił 17 czerwca. Już dzień później zaczął się źle czuć.

Koronawirus Delta zaatakował w Łódzkiem

Najpierw miał objawy wskazujące na przeziębienia - dreszcze, kaszel, gorączkę dochodzącą do 39 stopni. Później dołączyły wymioty, nudności, a także bóle głowy i ucha. Początkowo mężczyzna był pod opieką lekarza rodzinnego. Nie miał wykonanego testu na koronawirusa.

Kolejne dni nie przynosiły poprawy. Nasilały się bóle głowy, doszedł też rozpierający ból gałek ocznych. Po niemal tygodniu bezskutecznego leczenia domowego cierpiący 36-latek trafił w końcu do szpitala. Z Kutna karetką przewieziono go do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. 

- Objawy przypominały zapalenie opon mózgowych - mówią medycy. - Lekarz rodzinny nabrał takich podejrzeń i dlatego zdecydował skierować chorego do szpitala zakaźnego. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy