Reklama

Reklama

Koronawirus Kutno: w szpitalu rośnie liczba pacjentów. Trwa rejestracja na trzecią dawkę szczepionki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Koronawirus Kutno: w szpitalu rośnie liczba pacjentów. Trwa rejestracja na trzecią dawkę szczepionki  - Zdjęcie główne

oronawirus Kutno: trwają zapisy na trzecią dawkę szczepionki. Gdzie można się zaszczepić? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czwarta fala pandemii koronawirusa rozpędza się coraz bardziej. Sobotnie dane wskazują 15 190 nowych zakażeń oraz 186 zgonów z powodu COVID-19. W powiecie kutnowskim sytuacja również nie wygląda najlepiej. Urząd Miasta w Kutnie informuje, że od wtorku (2 listopada) trwa rejestracja na trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Reklama

Dawka przypominająca dla wszystkich pełnoletnich 

Od 2 listopada trwają szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 18 lat i otrzymały dwie dawki szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderny, AstraZeneca lub jedną dawkę preparatu Johnson & Johnson. Warto jednak wspomnieć, że otrzymają ją osoby, u których minęło co najmniej sześć miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

- Odpowiedź immunologiczna organizmu jest podobna, jak w przypadku innych szczepionek przeciw chorobom wirusowym. Pojawia się ona po tygodniu lub dwóch tygodnia i trwa kilka miesięcy lub nawet do roku - mówił na antenie radia RMF FM prof. Andrzej Horban, przewodniczący Rady Medycznej przy premierze.

Według epidemiologów hospitalizowani chorzy to głównie osoby, które się jeszcze nie zaszczepiły.

- Szczepienia nie zabezpieczają w 100 procentach przed zachorowaniem, ale zabezpieczają prawie w 100 procentach przed ciężkim przebiegiem choroby – dodał prof. Horban.

Trzecia dawka Kutno: gdzie można się zaszczepić?

Magistrat zachęca mieszkańców Kutna do rejestracji i przyjmowania trzeciej dawki szczepionki. Poniżej przedstawiamy punkty, w których można wykonać zabieg.

  1. Kutnowski Szpital Samorządowy - tel. 695-418-298
  2. NZOZ Dermex Łąkoszyńska - tel. (24) 253 40 46
  3. GlobalMedic ul. Barlickiego - tel. 730-740-086
  4. Medyk ul. Grunwaldzka - tel. (24) 355 84 70/71
 

Warto pamiętać także o dowozach na szczepienia realizowanych przez Urząd Miasta. Osoby starsze lub niepełnosprawne mogą umówić się na bezpłatny transport do punktu szczepień. Wystarczy po wyznaczeniu terminu zaaplikowania preparatu zadzwonić pod numer (24) 253 12 16 w godzinach od 8:00 do 15:00.

Kutnowski szpital częściowo zakaźny 

O rozpędzaniu się kolejnej falii pandemii może świadczyć ciągle powiększająca się liczba pacjentów zakażonych COVID-19 w kutnowskim szpitalu. Przypomnijmy, że od 3 listopada działa on hybrydowo - w części jako placówka zakaźna. 

- Kutnowski Szpital Samorządowy do północy miał zajęte wszystkie łóżka na oddziale COVID-owym. Po rozszerzeniu oddziału w zastraszająco szybkim tempie rośnie liczba pacjentów - poinformował Urząd Miasta w Kutnie.

Docelowo szpital ma być gotowy na przyjęcie 260 pacjentów covidowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE