Reklama

Koronawirus w kutnowskiej szkole. Zakażona nauczycielka

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w kutnowskiej szkole. Zakażona nauczycielka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejna kutnowska placówka oświatowa musi stawić czoła zagrożeniu epidemiologicznemu. Tym razem chodzi o jedną ze szkół średnich.

Konkretnie chodzi o Zespół Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego. Dyrekcja placówki postanowiła, że część uczniów przechodzi na zdalny tryb nauczania.

- W związku z sytuacją epidemiczną w szkole, po uzgodnieniach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Organem Prowadzącym Szkołę, wprowadziłem w dniach 7 – 12 października 2020 r. zmianę trybu pracy szkoły ze stacjonarnego na tryb mieszany. Oznacza to, że uczniowie klas wskazanych w Zarządzeniu z dnia dzisiejszego będą realizować zajęcia zdalnie, natomiast pozostali uczniowie będą odbywać zajęcia w szkole w trybie stacjonarnym – czytamy w opublikowanym wczoraj komunikacie dyrektora szkoły, Wojciecha Banasiaka.

Dyrekcja apeluje o zapoznawanie się na bieżąco z komunikatami zamieszczanymi na stronie internetowej szkoły i w dzienniku elektronicznym oraz bezwzględnie stosowanie się do zaleceń Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie.

- Apeluję do wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w reżimie sanitarnym. Liczę na zrozumienie sytuacji z Państwa strony i dobrą współpracę. Wszystkim nam życzę dużo zdrowia i szybkiego powrotu do stacjonarnego trybu pracy – kończy W. Banasiak.

Z zarządzenia dyrekcji placówki wynika, że na zdalne nauczanie przechodzą dwie klasy drugie i jedna klasa czwarta. Zarówno zajęcia stacjonarne jak i zdalne mają odbywać się w pełnym zakresie zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że koronawirusem zakażona jest jedna z osób z kadry pedagogicznej ZS nr 3. W rozmowie z nami potwierdza to wicestarosta, Marek Jędrzejczak. Dowiadujemy się, że chodzi o jedną z nauczycielek.

Na hybrydowy tryb nauczanie przeszedł również "Troczewski", o czym piszemy TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE