Reklama

Reklama

Koronawirus w szkołach i przedszkolach w Kutnie. Jak wygląda sytuacja?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Koronawirus w szkołach i przedszkolach w Kutnie. Jak wygląda sytuacja?  - Zdjęcie główne

Koronawirus w szkołach i przedszkolach w Kutnie. Jak wygląda sytuacja? | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czwarta fala pandemii znacznie się rozpędza. W piątek odnotowano ponad 23 tysiące nowych zakażeń, w powiecie kutnowskim było ich 64. Nic więc dziwnego, że zachorowania szerzą się również wśród uczniów i nauczycieli. Coraz więcej placówek zmuszonych jest przejść na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Jak wygląda sytuacja w Kutnie? Poprosiliśmy organy prowadzące o informacje w tym temacie.

Reklama

Hybrydowo w kutnowskich „podstawówkach”

Jak poinformował nas Urząd Miasta w Kutnie, zarówno w sześciu miejskich przedszkolach, jak i w żłobku miejskim na chwilę obecną sytuacja jest stabilna - wszystkie pracują stacjonarnie.

Nieco gorzej wypadają tu szkoły podstawowe - kilka z nich pracuje obecnie w trybie hybrydowym. Żadna miejska „podstawówka” nie przeszła jednak na nauczanie zdalne. 

Hybrydowo pracują trzy z siedmiu szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Kutno. Należą do nich:

  • Szkoła Podstawowa nr 1
  • Szkoła Podstawowa nr 6
  • Szkoła Podstawowa nr 9
 

Nauka w formie zdalnej prowadzona jest tam w 10  klasach, natomiast pozostali uczniowie uczą się stacjonarnie.

Wczoraj dotarła do nas informacja, że również w Szkole Podstawowej nr 7 wprowadzono ostatnio hybrydowy tryb pracy. Zapytaliśmy o to organ prowadzący, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia. 

Jedna z placówek pracowała zdalnie

Jak wynika z facebookowego wpisu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kutnie, w tej placówce zdecydowano się na wprowadzenie całkowicie zdalnego nauczania. Taka decyzja obowiązywała uczniów i nauczycieli od wtorku (16 listopada) do piątku (19 listopada). 

- Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej informuje, iż od wtorku 16 listopada do piątku 19 listopada 2021 następuje czasowe całkowite ograniczenie funkcjonowania Ośrodka. Wchodzimy w tryb nauczania zdalnego, placówka zostaje na ten czas zamknięta – czytamy w wydanym przez szkołę komunikacie.

 

Podobne zapytanie wysłaliśmy również do Starostwa Powiatowego w Kutnie, które jest organem prowadzącym dla szkół średnich w powiecie. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi, jak w tych placówkach wygląda sytuacja covidowa. Do tematu jeszcze wrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE