Reklama

Reklama

Koszmarny tydzień! Pożary, przemoc i wypadki, nie żyją 4 osoby [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 27 maj 2022 16:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To nie był łatwy tydzień dla mieszkańców Łodzi. Od poniedziałku 23 maja lokalne media zalewały czytelników informacjami o kolejnych pożarach i wypadkach, które pozostawiły po sobie ofiary i rannych. W dramatycznych okolicznościach życie straciły 4 osoby.

Reklama

Koszmarny tydzień dla Łodzi. Pożary, przemoc i wypadki ze skutkiem śmiertelnym

W poniedziałek 23 maja portal TUŁódź.pl informował o pożarze wieżowca na Chojnach. Ogień w mieszkaniu przy ul. Odyńca 66 pojawił się około godziny 07:30 rano. 

Strażacy ewakuowali 6 osób, a już przed godz. 09:00 sytuacja była opanowana. Niestety w trakcie akcji ratowniczej nie udało się uratować jednej osoby, a dwie inne zostały ranne. 

Mieszkańcy w Łodzi wzburzeni. 6-letnie dziecko potrącone przez hulajnogę 

Ta sprawa odbiła się głośnym echem nie tylko w Łodzi, ale i mediach ogólnopolskich. W poniedziałek 23 maja dyżurny łódzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Podczas interwencji, wraz z matką 6-latka, funkcjonariusze ustalili wstępny przebieg zdarzenia - 30-letni użytkownik hulajnogi elektrycznej jechał chodnikiem na wysokości posesji nr 272 ulicy Piotrkowskiej – właśnie wtedy, w niewyjaśnionych okolicznościach, potrącił stojącego na chodniku sześciolatka. Chłopiec z razem głowy został przetransportowany do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Policja wciąż poszukuje świadków potrącenia dziecka. 

- Osoby, które były świadkami potrącenia małoletniego, proszone są o kontakt z Wydziałem Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi osobiście ul Stokowska 21/25 lub telefonicznie  47 841-25-22 lub 47 841-25-47 – apeluje Komenda Miejska Policji w Łodzi. 

Bestialskie zabójstwo na Teofilowie. Młoda Gruzinka zamordowana przez partnera

W nocy z wtorku na środę (24 na 25 maja) w bloku przy ul. Rojnej na Teofilowie doszło do tragedii. Na skutek podpalenia oraz przemocy z użyciem noża zmarła 26-letnia kobieta. Sprawcą ataku był partner ofiary, który wcześniej wielokrotnie stosował wobec niej przemoc.

Feralnej nocy między partnerami doszło do kłótni, która eskalowała. 42-latek najprawdopodobniej wylał w mieszkaniu paliwo, podpalił je i zaatakował swoją partnerkę nożem. Kobiety nie udało się uratować. 

- W związku ze zdarzeniami do których doszło we wtorek wieczorem na łódzkim Teofilowie, w oparciu o zebrane w sprawie dowody prokurator zarzucił 42 - letniemu Gruzinowi zabójstwo 26 - letniej żony. Oględziny zwłok, a następnie ustalenia posekcyjne wykazały, że kobieta zmarła na skutek głębokiej rany szyi, zadanej prawdopodobnie nożem. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Stan zdrowia pozwolił dzisiaj na przesłuchanie mężczyzny. Przed prokuratorem formalnie nie złożył oświadczenia, co do tego, czy przyznaje się do winy. W krótkich wyjaśnieniach potwierdził jednakże dokonanie zabójstwa” – poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Zarówno ofiara, jak i sprawca byli obywatelami Gruzji. 

Zwłoki kobiety w kamienicy przy Kruczej w Łodzi  

Kolejne złe wiadomości nadeszły w środę (25 maja). Łódzka policja poinformowała, że w kamienicy przy ul. Kruczej w Łodzi odnaleziono zwłoki kobiety. 

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego sąsiada, który od dłuższego czasu nie widział kobiety. Po przybyciu na miejsce okazało się, że mieszkanie jest zamknięte od wewnątrz. Okoliczności śmierci kobiety badane są przez prokuraturę. 

Dramatyczny wypadek na Bałutach w Łodzi. Kobieta wypadła z okna 

Do wydarzenia doszło w piątek 27 maja na jednym z bałuckich osiedli. Przed południem strażacy otrzymali zgłoszenie na ul. Jonshera, gdzie przybyciu na miejsce okazało się, że jedna z mieszkanek bloku wypadła z okna czwartego piętra budynku. 

Mimo prób podjętych przez ratowników medycznych kobiety nie udało się uratować. Służby oraz prokurator prowadzą czynności dążące do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy