Reklama

Reklama

Koszmarny wypadek na autostradzie. Przewrócona ciężarówka przygniotła kierowcę, mężczyzna zmarł [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: wt, 30 lis 2021 13:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na autostradzie, niedaleko granic z powiatem kutnowskim. W wyniku zdarzenia zginął kierowca ciężarówki. W akcję ratunkową zaangażowano liczne służby ratunkowe.

Reklama

Kierowca przygnieciony przez ciężarówkę

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 25 listopada 2021r. około godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z WCPR o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego na 293 km autostrady A2 w kierunku na Świecko.

- Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował 3 zastępy z JRG Koło oraz zastępy z OSP Ruszków Pierwszy i OSP Dąbie. Po dojeździe zastępów straży pożarnej  ustalono, że samochód ciężarowy wraz z naczepą leżą na prawym boku, na pasie zieleni pomiędzy pasami autostrady. Kierujący pojazdem uwięziony był pod pojazdem - relacjonuje mł. asp. Łukasz Nowakowski z KP PSP Koło.

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Zgodnie z jednym z załączników zasad organizacji ratownictwa medycznego w KSRG stwierdzając dekapitacje ratownicy odstąpili od czynności resuscytacyjnych. Przeszukano teren zdarzenia oraz teren pobliski i stwierdzono brak innych osób biorących udział w zdarzeniu.

Wypadek pod lupą prokuratury

- Odłączono dopływ prądu z akumulatorów w samochodzie ciężarowym. Na miejsce zdarzenia przybył dowódca JRG  w Kole. Na miejsce przybył ZRM, który stwierdził zgon. Na prośbę prokuratora na miejscu zdarzenia pozostał dowódca z JRG Koło oraz zastęp OSP Ruszków Pierwszy w celu oświetlenia terenu zdarzenia podczas prowadzonych czynności - dodaje mł. asp. Łukasz Nowakowski.

Na prośbę prokuratora zostały także wycięte uszkodzone barierki przedzielające jezdnie. Działania zakończono. Po odjeździe JOP na miejscu zdarzenia pozostała Policja oraz przedstawiciele Zarządcy Drogi, którzy zabezpieczyli teren po prowadzonych działaniach.

Działania straży pożarnej trwały 5 godzin 29 minut, w akcji uczestniczyło 19 strażaków.

Kierowca jechał z Polski do Rosji

Na miejsce wypadku w późnych godzinach popołudniowych zadysponowano także patrol Inspekcji Transportu Drogowego.

- Celem działań inspektorów było pobranie i zabezpieczenie danych cyfrowych, a także ich analiza na potrzeby ewentualnego dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Kole. Niestety w wypadku śmierć poniósł 31-letni kierowca, obywatel Polski - informuje Piotr Laskowski z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Kierowca w dniu zdarzenia wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z ładunkiem płytek ceramicznych z Polski do Rosji.

- Na dużą pochwałę zasługują działania kierowców na autostradzie, którzy, dostosowując się do obowiązujących przepisów, w chwili przejazdu utworzyli korytarz życia - podkreśla P. Laskowski.

Wielkopolskie media informują, że prawdopodbną przyczyną zdarzenia był wystrzał opony. Po nim ciężarówka uderzyła w bariery, następnie się przewróciła.

Poniżej film z miejsca zdarzenia przygotowany przez Inspekcję Transportu Drogowego. W galerii także zdjęcia.

info: KP PSP Koło & WITD Poznań

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)