Reklama

Reklama

Będą duże zmiany na kutnowskich placach zabaw? Pojawił się ciekawy pomysł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 29 lis 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy na kutnowskich placach zabaw wkrótce pojawią się nowe zabawki dedykowane specjalnie dla dzieci niepełnosprawnych? Nie można tego wykluczyć, bowiem niedawno jeden z radnych wyszedł z taką właśnie inicjatywą. Radny mówi, że takie działania byłyby nie tylko korzystne dla dzieci ale także ich rodziców.

Reklama

- W ostatnich latach w Mieście Róż w tym na osiedlach mieszkaniowych powstało wiele nowych i nowoczesnych placów zabaw. Niestety nie ma na nich urządzeń i odpowiednich zabawek integracyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Niepełnosprawne dzieci mają prawo w bezpieczny sposób korzystać z ogólnodostępnych placów zabaw, które powinny być również wyposażone w urządzenia i zabawki dla nich przystosowane.  – stwierdza w piśmie skierowanym do władz miasta Robert Małachowski.

Radny dodaje, że dzięki integracyjnym placom zabaw wszystkie dzieci w tym dzieci z niepełnosprawnością mogą odpoczywać i bawić się wspólnie. Najmłodsi zaznajamiają się z innością, uczą akceptacji i tolerancji. 

- Wszystkie dzieci mają prawo do równego traktowania i powinny mieć możliwość spędzać czas i bawić się na świeżym powietrzu. W dzisiejszych czasach nikt nie musi czuć się wyobcowany, przestrzeń do aktywności powinna, być przystosowywana do potrzeb osób w każdym wieku i o różnych możliwościach fizycznych – podkreśla R. Małachowski.

Zdaniem radnego na takie rozwiązanie czekają nie tylko dzieci z niepełnosprawnością ale także ich rodzice, dlatego zaproponował (oczywiście w miarę możliwości) na istniejących już placach zabaw w naszym mieście zainstalowanie dodatkowych urządzeń i zabawek dla dzieci niepełnosprawnych. 

- Istnieją urządzenia przystosowane specjalnie dla nich przeznaczone np. piaskownica integracyjna, huśtawka ptasie gniazdo, karuzela czy trampolina dla osób na wózku inwalidzkim i wiele innych. Należy pamiętać o odpowiednich podjazdach i o likwidacji barier architektonicznych, o czym tak wiele się ostatnio mówi, a niestety mało robi – dodaje radny.

O odpowiedzi na pismo radnego na pewno poinformujemy. W galerii zdjęcia przykładowego kutnowskiego placu zabaw znajdującego się przy ulicy Kopernika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy