Reklama

Reklama

Królowa polskiego kryminału w bibliotece

Opublikowano: pon, 11 maj 2015 21:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą - pisarką kryminałów, które święcą coraz większe triumfy na rynku.Spotkanie poprowadził adiunkt Zakładu Literatury i Kultury Nowoczesnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dr Michał Larek.- Nie wiedziałam w ogóle, że można w taki sposób mówić o kryminałach - śmiała się autorka po krótkim wstępie naukowca zajmującego się... zabójstwami.Podczas spotkania można było usłyszeć jak powstaje proces tworzenia książki, ile czasu trzeba poświęcić na pracę w terenie ze śledczymi oraz jak - jako blondynka - radzi sobie wtedy z pierwszym wrażeniem rozmówców.

Reklama

Poruszono także kwestię, która pada na każdym spotkaniu z pisarzem. Tym razem: dlaczego akurat kryminały?

- Chciałam pisać książki, które zrozumie każdy, na całym świecie. Czy będzie to Niemiec, Australijczyk czy Arab. Śmierć jest tematem bardzo uniwersalnym - tłumaczyła autorka "Sprawy Niny Frank".

Spotkanie było pierwszym z cyklu Kutnowskiego Festiwalu Kryminału. Jutro od godziny 10.00 startują warsztaty kryminalne dla uczniów szkół podstawowych i liceów, a o godz. 17 odbędzie się spotkanie z Marcinem Wrońskim. Z kolei w środę kutnian czeka rendez vous Robertem Więckiewiczem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)