Reklama

Reklama

"Królowie dopalaczy" usłyszeli wyrok. W naszym regionie zmarło przez nich co najmniej kilka osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

"Królowie dopalaczy" usłyszeli wyrok. W naszym regionie zmarło przez nich co najmniej kilka osób - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dobiegł końca proces zapoczątkowany w lipcu 2020 roku. Przed Sądem Okręgowym w Łodzi stanęło czterech mężczyzn oskarżonych o sprowadzenie niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia dla wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu dopalaczy. Prokuratura zgromadziła dowody wskazujące na to, że przez te substancje życie straciły co najmniej cztery osoby.

Reklama

 Tylko w ciągu tygodnia latem 2018 roku, w skutek zażywania dopalaczy, w regionie łódzkim zmarło 10 osób. W sumie zatrzymano kilkanaście osób, którym zarzucano udział w procederze handlu dopalaczami. Jak się dowiadujemy, substancje rozporowadzane były również w Kutnie i okolicach. 

Zdaniem śledczych oskarżeni dilerzy nie tylko działali na własną rękę, ale także ze sobą okresowo współpracowali, czyniąc z handlu dopalaczami źródło dochodu. Czwórce mężczyzn groziło do 12 lat pozbawienia wolności.

Ostatecznie sąd skazał Daniela N. na sześć lat więzienia, Łukasza P. na sześć lat i siedem miesięcy, Patryka K. na pięć i pół roku oraz Rafała N. na pięć lat pozbawienia wolności. Trzech skazanych ma ponadto zapłacić 10 tys złotych nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dwóch mężczyzn ma z kolei wpłacić nawiązkę na rzecz zapobiegani i zwalczania narkomanii. 

W związku z tą sprawą na wyrok czeka jeszcze sześciu mężczyzn i dwie kobiety, które są sądzone w Piotrkowie Trybunalskim.

Dodajmy, że w lipcu ubiegłego roku Główny Inspektor Sanitarny ostrzegał przed nowym narkotykiem, który został wykryty na terenie Polski. Etazen jest 60 razy silniejszy niż morfina, a jego zażycie może zakończyć się śmiercią. Na terenie Łodzi sprzedawany był w postaci szarego proszku i oferowany jako dopalacz.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy