Reklama

Krośniewicka kolejka wznowi działalność?

Opublikowano:
Autor:

Krośniewicka kolejka wznowi działalność? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy krośniewicka kolej dojazdowa przeżyje "drugą młodość"? Jak mówi Towarzystwo Przyjaciół Krośniewickiej Kolei Dojazdowej, wszystko na to wskazuje. Stowarzyszenie we współpracy z gminą Krośniewice chce bowiem ponownie uruchomić przewozy.- Gmina Krośniewice współpracując z nami chce uruchomić przewozy, chociażby dzieci do szkół czy turystyczne - poinformował nas prezes stowarzyszenia TPKKD Karol Lubaczewski. - Wznowienie kursów kolejki jest marzeniem każdego z członków stowarzyszenia, jednak musimy pamiętać, żeby nie porywać się z motyką na słońce. Małymi krokami postaramy się odrestaurować wszystkie linie w Krośniewicach.

O potwierdzenie tej informacji postanowiliśmy zapytać Urząd Miejski w Krośniewicach. Odpowiedź władz nie jest jednak zbyt optymistyczna.

- Żadna z nieruchomości po dawnej Krośniewickiej Kolei Dojazdowej nie należy do dminy. PKP pomimo wniosku złożonego przed kilkunastoma miesiącami nie przekazało gminie żadnych nieruchomości (w tym torowisk). Dlatego nie można po nich organizować przewozów - informuje Urząd Miejski. - Drugi powód to brak badań technicznych przydatności torowisk do przewozów, a także taboru - a są to bardzo wysokie koszty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE