Reklama

Ksiądz chciał wyłudzić pieniądze?

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz chciał wyłudzić pieniądze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znęcał się nad swoimi podopiecznymi, część z nich naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Miał pomagać potrzebującym, a okazał się ich katem.

Marek N. podawał się za księdza Kościoła Starokatolickiego RP. Prowadził w Zgierzu Dom Schronienia dla Potrzebujących, Bezdomnych, Starszych i Samotnej Matki im. Bł. Matki Teresy. Oprócz znęcania się nad podopiecznymi dopuścił się również oszustwa. Chodzi o próbę wyłudzenia na szkodę Urzędu Gminy w Oporowie kwoty 700 złotych, która miała być przeznaczona na pokrycie kosztów pobytu podopiecznego, który trafił tam przewieziony kilka dni przed śmiercią ze szpitala w Kutnie.

- Przedłożona pracownikom ośrodka pomocy społecznej oferta i składanie zapewnienia nie były zgodne z prawdą i w praktyce nie było szans na ich realizacje. Dotyczyły bowiem nie tylko zapewnienia schronienia, ale także pełnego wyżywienia w formie czterech posiłków dziennie, zajęć terapii grupowej oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych - informuje Krzysztof Kopania, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu 8 lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE