Reklama

Ksiądz odpowie przed sądem. Ranna kobieta trafiła do szpitala

Opublikowano:
Autor:

Ksiądz odpowie przed sądem. Ranna kobieta trafiła do szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie mandatem karnym, a rozprawą sądową zakończy się dla kutnowskiego księdza sprawa wypadku, który spowodował w ubiegły weekend. W wyniku zdarzenia rozbite zostały dwa auta, a do szpitala trafiła poszkodowana kobieta.

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, tuż przed południem, na prostym odcinku ul. Raszewskiej. Brały w nim udział dwa samochody osobowe oraz piesza. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak ustalili mundurowi, 82-letni kierowca citroena, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo audi, kierowanym przez mieszkankę powiatu kutnowskiego. Następnie audi uderzyło rykoszetem w przechodzącą obok pieszą, a citroen zniszczył ogrodzenie jednej z posesji.

Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. Badania wykazały, że doznała obrażeń ciała powyżej dni 7. To wiąże się z poważnymi konsekwencjami wobec 82-letniego sprawcy zdarzenia, którym - jak się okazuje - jest kutnowski ksiądz. Sprawa została skierowana do sądu.

Jak mówi art. 177. kodeksu karnego, § 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157. kk spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE