Reklama

Kto zdobył najwięcej, kto najmniej? Pełne wyniki wyborów do miasta i powiatu

Opublikowano:
Autor:

Kto zdobył najwięcej, kto najmniej? Pełne wyniki wyborów do miasta i powiatu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyborcze emocje już za nami, teraz czas na podsumowania. Kto zdobył najwięcej głosów, a kto najmniej? Kto wygrał w cuglach, kto rzutem na taśmę, a kto dosłownie o kilka głosów minął się z mandatem? Oto pełne podsumowanie wyborów w mieście i powiecie.

Najwięcej głosów (powyżej 1000) do powiatu zdobyli: Jacek Sikora (Komitet Obywatelski) 1646, Daniel Kowalik (PiS) 1283, Artur Gierula (Koalicja Obywatelska) 1110, Marek Ciąpała (PiS0 1108, Jolanta Pietrusiak (PiS) 1074. Największym przegranym okazał się Wojciech Ziółkowski. Zdobył on 652 głosy, jednak jego lista Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna nie zrobiła wystarczającego wyniku, w związku z czym nie dostał się do rady - mimo że zagłosowało na niego więcej osób niż na wielu tych, którzy w radzie zasiądą. Chodzi chociażby o Magdalenę Krupińską-Kotulską z PiS-u, która zdobyła mandat nawet nie połową poparcia Ziółkowskiego, bo raptem 285 głosami. Z kolei największe porażki w powiecie notowali kandydaci Wolnych i Solidarnych. Krystyna Strzelecka-Wykrętowicz w okręgu nr 1 oraz Marcin Wojtczak w okręgu nr 4 zdobyli aż po całe... 5 głosów.

Natomiast w mieście oczywistą dominacją - choć nie tak miażdżącą, jak cztery lata temu - popisał się Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Burzyńskiego. Największą popularnością (powyżej 500 głosów) cieszyli się: Mariusz Sikora (KWW Z. Burzyńskiego) 976, Zbigniew Burzyński (KWW Z. Burzyńskiego) 900, Zbigniew Wdowiak (KWW Z. Burzyńskiego) 791, Ewa Rzymkowska (PiS) 769, Łukasz Walczak (KWW Z. Burzyńskiego) 563, Grzegorz Chojnacki (KWW Z. Burzyńskiego) 546, Jacek Boczkaja (KWW Z. Burzyńskiego) 546. Największą przegraną została Aleksandra Koszalska z PiS, która zdobyła 310 głosów, jednak w okręgu nr 2 to nie wystarczyło, by dostać się do rady. Z kolei za szczęśliwca uważać się może Michał Łucki - również z PiS - który w okręgu nr 3 potrzebował jedynie 209 głosów, by uzyskać mandat. Za to najciężej z twardą wyborczą rzeczywistością zderzył się w okręgu nr 3 Grzegorz Andrzejczak - po raz kolejny z PiS - który wykręcił zawrotny wynik 6 głosów.


Pełne wyniki:


Wybory prezydenta Miasta Kutno (frekwencja 50,71 proc):

  1. Burzyński Zbigniew Paweł - 12 108 głosów, 65.58 proc.
  2. Małyszek Rafał - 816 głosów, 4.42 proc.
  3. Pawlak Janusz Bogdan - 833 głosów, 4.51 proc.
  4. Rzymkowska Ewa - 4 707 głosów, 25.49 proc.

Wybory do Rady Miasta (frekwencja 50,71 proc):
Okręg Nr 1:
Platforma.Nowoczesna:

  1. Pawlak Janusz Bogdan 234
  2. Zawadzki Jan Włodzimierz 113
  3. Woś Anna Renata 50
  4. Szmidt Monika Anna 66
  5. Barańska Lucyna Stanisława 17
  6. Kolasińska Renata Grażyna 39
  7. Szczęsny Damian 38
Kukiz'15:

  1. Motylewski Marcin Andrzej 113
  2. Sadowski Stanisław Roman 18
  3. Znyk Robert Piotr 38
  4. Rosińska Wanda 32
  5. Grudzińska Żaneta 17
  6. Zduńczyk Angelika Małgorzata 12
  7. Gładysiak Agnieszka 50
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Tomczak Krystyna 400
  2. Bąk Robert 87
  3. Braszczyński Stanisław 90
  4. Szymański Janusz Wojciech 88
  5. Cywka Izabela 53
  6. Ciąpała Anna 65
  7. Jóźwiak Rafał Aleksander 380
KWW Zbigniewa Burzyńskiego:

  1. Wdowiak Zbigniew Andrzej 791
  2. Matusiak Krzysztof Stanisław 379
  3. Wyroślak Agnieszka 259
  4. Makuła Agnieszka Karolina 180
  5. Rędzikowski Tomasz 256
  6. Pietrzak Iwona Lidia 106
  7. Zawadzki Przemysław Romuald 182
Okręg Nr 2:
Platforma.Nowoczesna:

  1. Galus Adrian 275
  2. Stankiewicz Edyta 84
  3. Florczak Piotr 34
  4. Płucienniczak Urszula Ewa 43
  5. Chojnacka Aleksandra Anna 45
  6. Guzek Mariusz 63
  7. Klimecka Małgorzata 45
Kukiz'15:

  1. Antczak Roman Mikołaj 93
  2. Borchun Krzysztof 18
  3. Zajączkowski Wilhelm Wiktor 18
  4. Rakowski Jacek Waldemar 35
  5. Bajerska Maria Magdalena 20
  6. Poterała Małgorzata Halina 25
  7. Trembaczyk Dorota Aneta 41
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Stępniewski Robert Marcin 332
  2. Olesiński Arkadiusz 424
  3. Kaźmierczyk Sylwia Katarzyna 114
  4. Ścibor Piotr Jan 79
  5. Komorowska Katarzyna Hanna 62
  6. Pawlak Maciej 56
  7. Koszalska Aleksandra 310
KWW Zbigniewa Burzyńskiego:

  1. Burzyński Zbigniew Paweł 900
  2. Walczak Łukasz 563
  3. Podemska Joanna Aleksandra 278
  4. Małachowski Robert 267
  5. Szymczak Bożena 32
  6. Molińska-Jujka Agnieszka 147
  7. Książek Edward Kazimierz 196
Okręg Nr 3:
Platforma.Nowoczesna:

  1. Michałkiewicz Andrzej 221
  2. Stasiak Martyna 79
  3. Sola-Stańczyk Justyna Anna 60
  4. Błażejczyk Mateusz 35
  5. Witczak Anna Bożena 74
  6. Stokwiszewski Michał Bogdan 74
Kukiz'15:

  1. Gackowska Weronika 47
  2. Lewiński Dariusz Jacek 76
  3. Kołodziejczak Patryk 58
  4. Kozanecka Ewa Urszula 38
  5. Bańcyr Ryszard Bogusław 8
  6. Zajączkowska Magdalena Maria 25
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Rzymkowska Ewa 769
  2. Aulich Maria Jolanta 145
  3. Sulkowski Tadeusz 86
  4. Łucki Michał 209
  5. Jędrzejczyk Urszula 38
  6. Andrzejczak Grzegorz Michał 6
  7. Mroczyński Maciej Stefan 39
KWW Zbigniewa Burzyńskiego:

  1. Chojnacki Grzegorz Waldemar 546
  2. Feliniak Robert 473
  3. Włodarczyk Beata 246
  4. Saramonowicz Jacek 180
  5. Majtczak Iwona Ewa 106
  6. Siedlecka Małgorzata 78
  7. Dębski Jan Henryk 216
Okręg Nr 4:
Platforma.Nowoczesna:

  1. Żurada Małgorzata Maria 416
  2. Stokwiszewski Dariusz Andrzej 138
  3. Matusiak Karolina Daria 88
  4. Czajkowski Krzysztof Andrzej 37
  5. Iwaniak Katarzyna Renata 28
  6. Pilch Piotr Paweł 82
  7. Dobrzyńska Aleksandra Katarzyna 67
Kukiz'15:

  1. Małyszek Rafał 163
  2. Tomaszewski Maciej Krzysztof 60
  3. Bednarek Jan 18
  4. Żółtowska Joanna 35
  5. Jóźwiak Łukasz Janusz 12
  6. Nolbrzak Monika 13
  7. Glinda Heronina 26
  8. Sobczyk Piotr Artur 28
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Czechowski Bartosz Paweł 484
  2. Dałek Tomasz Jan 179
  3. Cieślak Anna Maria 159
  4. Kozłowski Andrzej Krzysztof 73
  5. Kołodziejski Janusz Jacek 312
  6. Podgórska Iwona Elżbieta 70
  7. Sobczak Maria Magdalena 77
  8. Konwerski Mariusz 152
KWW Zbigniewa Burzyńskiego:

  1. Boczkaja Jacek Adam 546
  2. Sikora Mariusz 976
  3. Blus Danuta 265
  4. Arkita Andrzej 260
  5. Miszczak Karol 146
  6. Gała Joanna Paulina 69
  7. Majchrowicz Wanda 139
  8. Markiewicz Paweł 266

Wybory do Rady Powiatu (frekwencja 51,6 proc):

Okręg Nr 1:
Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Motylewski Dariusz Wacław 436
  2. Szczęsna Beata 63
  3. Pawlak Jerzy Wojciech 164
  4. Ostrowski Krzysztof Jerzy 21
  5. Michalak Romuald Wiesław 30
  6. Nowaczewski Marek Andrzej 41
  7. Trzaskalska Barbara 59
  8. Wojciechowski Kazimierz 41
  9. Spychała Teresa 33
  10. Kamińska Danuta 51
  11. Urbański Leszek 29
Platforma.Nowoczesna:

  1. Gierula Artur 1 110
  2. Ziółkowski Wojciech Mirosław 652
  3. Urbaniak Jacek 803
  4. Prośniewska-Sapińska Beata Zofia 570
  5. Kargier Katarzyna Elżbieta 158
  6. Runiński Jerzy Karol 63
  7. Barański Patryk Rafał 63
  8. Grabowska Dorota 131
  9. Szymańska Elżbieta Jolanta 97
  10. Byczkowska Olga Ewa 51
  11. Zielonka Izabella Katarzyna 157
SLD Lewica Razem:

  1. Wojtasiak Grzegorz 465
  2. Walczak Sebastian Bartosz 62
  3. Kowalczyk Mirosława 104
  4. Kucharski Mirosław Henryk 124
  5. Łebkowski Paweł Krzysztof 152
  6. Wieczorek Małgorzata Marzenna 47
  7. Kawulska-Feliniak Marlena 28
  8. Stępka Katarzyna Joanna 36
  9. Wińkowski Józef 40
  10. Świerczyńska Halina 37
  11. Szymański Krzysztof 50
Kukiz'15:

  1. Trybura Teofil Telesfor 272
  2. Jarocka-Kuraszkiewicz Krystyna Maria 66
  3. Babecki Paweł 339
  4. Nolbrzak Tomasz Piotr 43
  5. Karczewska Barbara Jadwiga 47
  6. Łaziński Stanisław Andrzej 56
  7. Kulawka Malwina 59
  8. Żółtowska Anna 73
  9. Staniszewski Andrzej Marian 34
  10. Motylewska Bronisława Kazimiera 33
  11. Podolski Tomasz Władysław 59
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Kowalik Daniel 1 283
  2. Pietrusiak Jolanta Stanisława 1 074
  3. Olesiński Ryszard Adam 826
  4. Grabowski Aleksander Włodzimierz 361
  5. Cegielski Władysław 192
  6. Dałek Irena 448
  7. Piłacik Agnieszka 333
  8. Szary Leszek Mieczysław 101
  9. Brodecka Bożena Maria 135
  10. Brylski Bartosz Norbert 144
  11. Góreczny Zdzisław 556
Pokolenia Samorządowe:

  1. Gal-Grabowska Mirosława Teresa 257
  2. Wojtczak Zbigniew Franciszek 92
  3. Kacprowicz Mariusz 50
  4. Wolska Anna Maria 50
  5. Orliński Mieczysław 86
  6. Kołodziejczak Stanisław 57
  7. Miszewska Aleksandra Anna 33
  8. Terebińska Dorota 29
  9. Karlikowska Aneta Małgorzata 11
  10. Dębska Katarzyna Oliwia 39
Komitet Obywatelski.PL:

  1. Debich Krzysztof Mariusz 867
  2. Serenda Bartosz Wojciech 585
  3. Ryzlak Krzysztof Cezary 403
  4. Pokojska Beata Elżbieta 98
  5. Lebiedowicz Michał 266
  6. Kurnatowski Marek Tomasz 234
  7. Milczewska Anna Jolanta 51
  8. Barylska Agnieszka Sylwia 115
  9. Pasińska Dorota 151
  10. Kurczewski Zenon Wieńczysław 43
  11. Sikora Jacek 1 646
Wolni i Solidarni:

  1. Kłopotowski Konrad 120
  2. Wykrętowicz Włodzimierz 25
  3. Popadiuch Paulina 21
  4. Strzelecka-Wykrętowicz Krystyna 5
  5. Karpiak Dariusz 25
  6. Jurkowska Iwona Elżbieta 30
  7. Staniszewski Piotr 24
  8. Wojciechowski Damian 37
  9. Baranowska-Kubasińska Renata Wioletta 23
  10. Dawid Grażyna Maria 14
  11. Janczak Przemysław 18
Okręg Nr 2:
Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Rosiak Władysław 137
  2. Kacprzak Elżbieta Ewa 101
  3. Augustyniak Rafał Andrzej 198
  4. Pałasiński Janusz Kazimierz 58
  5. Wojtczak Janina 21
Platforma.Nowoczesna:

  1. Marciniak Tomasz 578
  2. Kotlińska Ewa Antonina 224
  3. Gawrysiak Miłosz 122
  4. Amiłowski Witold Franciszek 78
  5. Piasecka Sylwia Julia 84
SLD Lewica Razem:

  1. Mikołajczyk Sławomir 239
  2. Zdziarski Krzysztof 102
  3. Radwańska Elżbieta Barbara 24
Kukiz'15:

  1. Stelmasiak Aneta 32
  2. Miklas Mirosław Kazimierz 23
  3. Grzankowski Piotr Michał 328
  4. Wawrzyniak Anna 33
  5. Golonka Michał Karol 15
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Szarwas Andrzej 655
  2. Walczewski Tomasz Marek 837
  3. Pasturczak Sylwia 60
  4. Łuczak Jarosław Zbigniew 164
  5. Orlikowska Aneta Ewa 179
Pokolenia Samorządowe:

  1. Firadza Zbigniew Krzysztof 185
  2. Lejsza Elżbieta 23
  3. Sławiński Artur 51
  4. Chojnacka Agnieszka 28
  5. Dąbrowicz Andrzej Zenon 45
Komitet Obywatelski.PL:

  1. Spryszyński Jacek Marek 410
  2. Brudnowski Zdzisław Włodzimierz 167
  3. Czupryniak Jacek Michał 96
  4. Waszkiewicz Emilia 118
  5. Pietrzykowska Anna Magdalena 59
Wolni i Solidarni:

  1. Błaszczyk Jacek Robert 37
  2. Wojtczak Witold Stanisław 19
  3. Kawka Dorota Stanisława 99
  4. Wolski Henryk Andrzej 34
  5. Kowalska Marzena Marianna 9
Okręg Nr 3:
Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Fabijański Robert 227
  2. Jankowski Marek 389
  3. Pawlikowski Tadeusz 321
  4. Żak Mariola 60
  5. Moszczyńska Beata Ewa 82
Platforma.Nowoczesna:

  1. Kubiak Grzegorz 107
  2. Fidrysiak Grzegorz 216
  3. Leśniewska Edyta 40
  4. Kadziak Elżbieta Dorota 42
  5. Uzarek Ryszard Stanisław 9
SLD Lewica Razem:

  1. Gasik Jacek Adam 273
  2. Lewandowska Agnieszka 115
  3. Cicherski Sebastian 69
Kukiz'15:

  1. Żyromska Edyta Agnieszka 127
  2. Łąpieś Jarosław 84
  3. Kaszubska Anna Maria 68
  4. Maruszewski Damian Michał 52
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Reterski Sylwester Robert 619
  2. Milczarska Elżbieta 620
  3. Wiankowski Przemysław Artur 189
  4. Zgierska Magdalena 159
  5. Morga Bogdan 116
Pokolenia Samorządowe:

  1. Adamusiak Marian Józef 256
  2. Maciejewska Elżbieta Wiesława 137
  3. Szczypińska Jolanta Halina 84
  4. Lelewski Wojciech Piotr 32
Komitet Obywatelski.PL:

  1. Drabik Marek 310
  2. Baranowska Anna 126
  3. Majczak Ewa 276
  4. Wasilewski Sławomir Andrzej 76
  5. Werwińska Krystyna 170
Okręg Nr 4:
Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Karniszewski Andrzej 219
  2. Arkuszewska Monika 51
  3. Moszczyński Marcin Rafał 61
  4. Wodzyński Przemysław Marcin 35
  5. Szczepaniak Róża Maria 58
Platforma.Nowoczesna:

  1. Rapsiewicz Tomasz 251
  2. Gładysiak Anna Dorota 65
  3. Michalik Aleksandra 16
  4. Kotulski Jarosław 28
  5. Stasiak Robert 243
SLD Lewica Razem:

  1. Materka Marek Andrzej 226
  2. Przytulska Maria Nina 66
  3. Trzaskowski Andrzej Krzysztof 37
  4. Woldański Grzegorz Piotr 64
  5. Obidowska Marzanna Teresa 160
Kukiz'15:

  1. Słubik Hubert Tomasz 21
  2. Kwiatulska Martyna Joanna 42
  3. Matusiak Łukasz 16
  4. Mrowicka Agnieszka 10
  5. Adamczyk Kamil 19
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Jędrzejczak Marek 546
  2. Bulski Janusz 169
  3. Białecka-Kardas Joanna Renata 106
  4. Gątarek Rafał 150
  5. Krupińska-Kotulska Magdalena 285
Pokolenia Samorządowe:

  1. Kafarski Tadeusz 30
  2. Bryłka Wiesław Krzysztof 17
  3. Rzeźnicka Elżbieta 11
  4. Kowalska Anna Maria 12
Komitet Obywatelski.PL:

  1. Ledzion Edyta 451
  2. Bartochowski Waldemar Sławomir 189
  3. Jaźwiński Wojciech Mikołaj 212
  4. Modrzejewska-Rzeźnicka Magdalena 71
  5. Dysierowicz Jacek Michał 301
Wolni i Solidarni:

  1. Staniszewski Dominik 10
  2. Sikora Anna Amelia 23
  3. Wojtczak Marcin Daniel 5
  4. Antosiak Jolanta 15
  5. Wójcik Zbigniew Janusz 10
Okręg Nr 5:
Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. Trawczyński Zdzisław 255
  2. Starbała Tomasz Piotr 123
  3. Kusiak Aleksandra Katarzyna 69
  4. Lewańska Teresa Ewa 177
  5. Kominiak Arkadiusz 90
Platforma.Nowoczesna:

  1. Ziółkowski Mirosław Krzysztof 291
  2. Gierańczyk Henryka 164
  3. Witczak Renata 143
  4. Czajkowski Michał 139
  5. Trafalski Juliusz 90
SLD Lewica Razem:

  1. Chlebos Zdzisława 91
  2. Dąbrowicz Jerzy Mieczysław 19
  3. Szadkowski Michał 37
  4. Gajda Agnieszka 44
  5. Kacprzak Beata 31
Kukiz'15:

  1. Szafrańska Iwona Monika 207
  2. Barabasz Dominik 190
  3. Poterała Jadwiga 26
  4. Ciągło Włodzimierz Adam 43
  5. Miniszewski Radosław 111
Prawo i Sprawiedliwość:

  1. Ciąpała Marek Jan 1 108
  2. Kubasiński Marek 450
  3. Szałkowska Sylwia 311
  4. Towalska Agnieszka 167
  5. Rogowska Elżbieta 179
Pokolenia Samorządowe:

  1. Górczak Hanna Karolina 44
  2. Wosiecki Bogdan 53
  3. Owsiana Bogusława 59
  4. Kacprzak Waldemar Wojciech 11
Komitet Obywatelski.PL:

  1. Filipiak Zbigniew 413
  2. Pijanowski Sławomir Andrzej 319
  3. Lasecka Anita Dorota 75
  4. Wawrzyńczak Janina 54
  5. Kubiak Sylwia 120
Wolni i Solidarni:

  1. Adamczyk Maria Jadwiga 70
  2. Wojciechowska Katarzyna 26
  3. Gasik Grzegorz Marek 17
  4. Maliszewski Dariusz Tomasz 29
  5. Wasiak Mariusz Ryszard 18

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE