Reklama

Ktoś chciał zakłócić przebieg matur? Wicestarosta: alarmy bombowe fałszywe

Opublikowano:
Autor:

Ktoś chciał zakłócić przebieg matur? Wicestarosta: alarmy bombowe fałszywe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś rano informowaliśmy o alarmach bombowych w szkołach w całym powiecie. Wszystkie jednak okazały się fałszywe, a matury odbyły się normalnie.

Jak mówi wicestarosta Marek Jędrzejczak, odpowiedzialny w powiecie za oświatę, alarmy dotyczyły szkół w całym powiecie.

- Mimo to, egzaminy we wszystkich szkołach się odbyły, zakłóceń nie było. Sporadycznie, jak w Dąbrowszczaku zanotowano jedynie 5-10 minut opóźnienia w rozpoczęciu matur - mówi wicestarosta Marek Jędrzejczak. - Na czas akcji służb uczniowie zgromadzeni byli w innych pomieszczeniach, bez telefonów komórkowych, wszystko odbywało się w uzgodnieniu z Komisją Egzaminacyjną.

Jak dodaje wicestarosta, może to być celowe działanie, aby zakłócić przebieg matur w całym kraju, jednak powiat był przygotowany na możliwe alarmy.

- Już wcześniej Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informowała nasz sztab kryzysowy, że mogą być próby zakłócenia egzaminów, dyrektorzy byli uczuleni, aby zwracali uwagę na pozostawione pakunki, torby. Na czas egzaminów szkoły są zamykane, aby matury odbyły się nie tylko sprawnie, ale i bezpiecznie - kończy wicestarosta Jędrzejczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE