Reklama

Reklama

Ktoś ukradł samochód, którym dowozili tlen do Kutna. Czy to duży problem dla szpitala?

Opublikowano: 9 kwietnia 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Radio Łódź

Ktoś ukradł samochód, którym dowozili tlen do Kutna. Czy to duży problem dla szpitala? - Zdjęcie główne

Prezes zapewnia, że kradzież auta nie wpłynęła negatywnie na dostawy tlenu do kutnowskiego szpitala | foto Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniuj informowaliśmy o tym, że w Łodzi skradziono samochód, którym dowożono tlen m.in. do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Policjanci błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania pojazdu.

Reklama

W skradzionymsamochodzie znajdowały się butle z tlenem. Do zdarzenia doszło 6 kwietnia ok. godz. 5 rano.

Właściciel skradzionego samochodu – używał tego pojazdu do transportu butli. Dowoził je do szpitali i karetek. O sprawie pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

- Codziennie ratujemy transportami szpitale i pacjentów, którym w tym bardzo trudnym czasie brakuje tlenu do oddychania. Próbujemy zrobić wszystko, co możemy, żeby był tlen, wozimy te butle dzień i noc. Przyjeżdża do nas straż i wojsko. Znaki szczególe auta, to bagażnik na cztery rowery i hak holowniczy. Numer rejestracyjny to EL9M237 – mówi właściciel samochodu w rozmowie z Radiem Łódź.

Pan Michał dowoził tlen także do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, dlatego dziś poprosiliśmy prezesa placówki o informację, jak ta sytuacja wpłynęła na dostawy do naszego szpitala.

- Łódzka Firma Med Gaz zgodnie z dyspozycją Łódzkiego Urzędu  Wojewódzkiego co drugi dzień dowoziła do naszego szpitala butle z tlenem medycznym w ilości około 24 sztuk. Kradzież tego samochodu nie wypłynęła na dostawę butli tlenowych do kutnowskiego szpitala, ponieważ butle dostarcza nam również Firma Linde Gaz Polska – poinformował nas Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Dowiadujemy się także, że w kutnowskiej placówce w środę zużyto 40 butli 40 litowych oraz 2500 kg tlenu ciekłego ze zbiornika.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -1

    Mieszkaniec

    Chyba jeszcze powinien być ukarany mandatem jak można osobowym autem bez zamocowań butli je przewozić myśle ze dobrze się stało bo zamiast uratować tym tlenem życie mógł pozbawić innych życia przy jakimś wypadku wiec potencjalny morderca został wyeliminowany