Reklama

Reklama

Kupują nowoczesne piętrowe pociągi. Zobaczymy je także w Kutnie! [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia PKP Intercity zamierza zainwestować w nowoczesne, piętrowe pociągi. Składy mają obsługiwać głównie Warszawę i linie dojazdowe do stolicy. Pojazdy będą przejeżdżały przez Kutno.

Reklama

Jest to  to jeden z największych projektów taborowych, który Spółka zamierza zrealizować w ramach zaktualizowanego, wartego 19 mld zł programu inwestycyjnego.

PKP Intercity zamierza nabyć 38 siedmiowagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi oraz świadczenie usług utrzymania technicznego lokomotyw.

- Piętrowe składy wagonowe będą nowością w naszej flocie i pozwolą nam na sprawną obsługę pasażerów, którzy podróżują między największymi polskimi aglomeracjami, dojeżdżając m.in. do pracy czy szkoły. Przygotowujemy się na stały wzrost liczby podróżnych a taki pociąg pozwoli na komfortowe przewiezienie kilkuset pasażerów jednocześnie. Możliwości techniczne pojazdów będą dostosowane do zmodernizowanych linii kolejowych, co pozwoli na podróże z prędkością nawet 200 km/h - mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Pociągi mają być także przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Rozstrzygnięcie postępowania wstępnie planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Dobrze zorientowany w branży kolejowej portal rynek-kolejowy.pl podał niedawno na jakich trasach mają kursować wspomniane składy. Z przekazanych informacji ucieszą się pasażerowie z Kutna.

– Naturalnym i głównym celem codziennych podróży jest Warszawa. Obecnie obserwujemy istotny udział PKP Intercity w dowozach do Warszawy na linii nr 1 (Łódź, Skierniewice, Żyrardów). Wzrasta udział ruchu około-aglomeracyjnego na linii nr 3 (Kutno, Łowicz, Sochaczew) oraz linii nr 2 (Łuków, Siedlce, Mińsk Mazowiecki). Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia oraz efekty, jakie przyniosą prowadzone prace modernizacyjne na liniach kolejowych, planowane jest uruchamianie składów piętrowych na wszystkich liniach wlotowych do Warszawskiego Węzła Kolejowego z kierunku Łodzi, z kierunku linii nr 9 (Gdynia/Olsztyn), z kierunku linii nr 8 (Kraków – Kielce – Radom), z kierunku linii nr 7 (Lublin), z kierunku linii nr 6 (Białystok), linii nr 3 (Bydgoszcz – Toruń – Włocławek – Kutno) oraz linii nr 2 (Terespol – Biała Podlaska – Łuków – Siedlce) – mówi w rozmowie z portalem rzecznik PKP Intercity.

W galerii wizutalizacje nowych pociągów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy