Reklama

Reklama

Kurator Oświaty odwiedził gminę Kutno. „Kształcenie dzieci w małych miejscowościach jest na najwyższym poziomie” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 22 lipca 2021 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kurator Oświaty w Łodzi, Waldemar Flajszer, odwiedził kilka dni temu dwie szkoły w gminie Kutno. Chodzi o podstawówki w Gołębiewku Nowym i Byszewie. Pochwalił dyrektorów placówek i spotkał się z wójt gminy Justyną Jasińską.

Reklama

Kuratorium Oświaty w Łodzi poinformowało w mediach społecznościowych o wizycie Kuratora Oświaty w dwóch szkołach podstawowych w gminie Kutno. Wizytacja potwierdziła wysoki poziom kształcenia w tych placówkach oraz ich ogólny rozwój w ostatnim czasie. 

- Szkoły podstawowe w Gołębiewku Nowym i Byszewie to kolejne placówki na mapie naszego województwa, które pokazują że kształcenie dzieci w małych miejscowościach jest na najwyższym poziomie. To świetne szkoły! Ze wspaniałą kadrą, uczniami, którzy angażują się w życie lokalnych społeczności i z dużymi możliwościami. W malutkim Byszewie działa harcerska drużyna grunwaldzka, a w Gołębiewku odbywać się będą zloty szkół "Reymontowskich". Tu też działa Klub Malucha – podkreśla Flajszer.  

Szkoły w Gołębiewku Nowym i Byszewie prowadzą aktualnie remonty – trwa termomodernizacja budynków. W czasie odwiedzin doszło też do spotkania i rozmowy z wójt gminy Kutno Justyną Jasińską. 

- Wspomniane szkoły rozwijają się, bo mają ogromne wsparcie w organie prowadzącym. A od pani wójt aż tryska energia! To był piękny dzień w gminie Kutno! – zaznacza Kurator Oświaty. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy program Święta Róży! W Kutnie wystąpią gwiazdy, przygotowano wiele atrakcji [ZDJĘCIA/WIDEO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE