Reklama

Reklama

Znamy program Święta Róży! W Kutnie wystąpią gwiazdy, przygotowano wiele atrakcji [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 12:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Znamy program tegorocznego Święta Róży, które odbędzie się w pierwszy weekend września. Zaplanowano m.in. wystawę róż i koncerty na stadionie przy ulicy Kościuszki.

Reklama

47. Święto Róży coraz bliżej! Władze Kutna spotkały się dzisiaj z dziennikarzami i poinformowały o tym, jak będzie wyglądać tegoroczna różana impreza. W konferencji wzięli udział prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, zastępca prezydenta Zbigniew Wdowiak oraz dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury Radosław Rojewski. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kraju trzeba będzie elastycznie dopasować się do nowych zarządzeń, dlatego też możliwa jest zmiana programu wydarzeń w przyszłości. Niemniej jednak, liczymy na pełen, niczym nie zakłócony przebieg 47. Święta Róży, bogatszy niż w 2020 roku.

- Święto Róży odbędzie się w dniach 3 - 5 września. Po pierwsze niezmiennie w centrum całego wydarzenia znajdować się będzie Ogólnopolska Wystawa Róż, organizowania wspólnie z Polskim Towarzystwem Różanym. Oprócz tego Plenerowe Targi Różane w Parku Traugutta, gdzie będzie można nabyć sadzonki, róże i inne drobiazgi. Tradycyjnie Jarmark Różany na ul. Królewskiej, aranżacje różane na Placu Wolności, lunapark, a także koncerty plenerowe na stadionie przy ul. Kościuszki w ograniczonej liczbie uczestników – poinformował prezydent Zbigniew Burzyński. 

Plac Wolności zagospodaruje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Zobaczyć będzie można również fotograficzne podsumowanie społecznej akcji “WyRÓŻnij się” oraz wystawę “Portret Róży”. 

Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji bezsprzecznie jest powrót lunaparku i koncertów plenerowych. Na występy czterech wybitnych gwiazd polskiej sceny muzycznej 47. Święta Róży zapraszamy na Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Ze względów organizacyjnych będą to wydarzenia biletowane za symboliczną złotówkę, dla ograniczonej liczby uczestników. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona na początku sierpnia. 

- W sobote usłyszymy Grubsona, potem zespół Enej, a w niedziele Piotra Cugowskiego i Darię Zawiałow. Maksymalna ilość osób na stadionie to 2 tysiące osób, w związku z tym wprowadziliśmy bilety po symbolicznej złotówce. 250 biletów będzie do zakupu przez osoby niezaszczepione, natomiast 1750 przed koncertem będzie musiało okazać, że poddały się szczepieniu – podkreśli dyrektor KDK. 

Zapraszamy do wspólnego, bezpiecznego świętowania. Liczymy, że kontynuowanie tradycji Kutna będzie spoiwem łączącym mieszkańców w radości i zabawie, której w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebujemy.

Więcej info w poniższym materialne wideo zrealizowanym przez Urząd Miasta w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy