Reklama

Reklama

Zabawa pod Kutnem! Trwają salezjańskie półkolonie: jakie atrakcje przygotowano dla dzieciaków? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Duża frajda dla dzieciaków pod Kutnem. W Woźniakowie trwają salezjańskie półkolonie. Organizatorzy i animatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Reklama

Pod kościołem parafii św. Michała Archanioła trwają „Salezjańskie Półkolonie o Kardynale Stefanie Wyszyńskim” organizowane przez SL Salos Róża Kutno i Oratorium bł. Michała Rua.

Dzieciaki na półkoloniach spędzają czas codziennie od godz. 9 do godz. 15. Obecny – ostatni turnus – potrwa do 24 lipca.

- Jesteśmy w trakcie trzeciego turnusu półkolonii. Dla dzieci przygotowaliśmy takie atrakcje jak wycieczki do Płocka, tradycyjnie wyjazdy na basen, mamy naszą kultową grę, mianowicie „chorągiewki” - mówi Filip Kuźnicki, jeden z animatorów z Oratorium im. Bł. Michała Rua.

Organizatorzy półkolonii zadbali o śniadania i obiady dla swoich podopiecznych. Każdy z trzech turnusów zgromadził po około 120 dzieci.

- Zainteresowanie jest duże zarówno w przypadku rodziców posyłających dzieci na te półkolonie, jak i samych dzieci. Ja na przykład jestem wychowawcą, ale wcześniej brałam udział w półkoloniach jako uczestniczka. To dobre świadectwo dla tych dzieciaków, mam nadzieję, że one też będą chciały kiedyś to kontynuować. Po samych śmiechach i krzykach można się przekonać, że dzieciom po prostu się tu podoba, że chcą socjalizacji, chcą ruchu, chcą poznawać inne osoby – podkreśla animatorka Anna Smulczyk.

- Moja historia jest podobna do historii Ani, natomiast dodam, że po okresie pandemii dzieciaki są spragnione tych kontaktów między sobą. Bardzo się angażują, widać, że im się chce – podkreśla F. Kuźnicki.

Bywa, że – tak jak dziś – turnus dzielony jest na dwie grupy. Jedna z nich spędza czas na wycieczce w Płocku, druga na boisku przy kościele w Woźniakowie, a potem w kutnowskim aquaparku.

Półkolonie organizowane przez Salezjanów z parafii w Woźniakowie odbywają się przy wsparciu Wojewody Łódzkiego, Miasta Kutno i Gminy Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy