Reklama

Reklama

Kurtyny wodne w centrum Kutna? Pismo w tej sprawie jest już u prezydenta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: polskiekrajobrazy.pl

Kurtyny wodne w centrum Kutna? Pismo w tej sprawie jest już u prezydenta - Zdjęcie główne

Kurtyny wodne to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w miastach w całej Polsce | foto polskiekrajobrazy.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kurtyny wodne to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w miastach w całej Polsce. Jest szansa na ich założenie także w Kutnie. Projekt został wybrany do realizacji w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim.

Reklama

Martyna Stasiak, asystentka posłanki Agnieszki Hanajczyk, wystosowała pismo w tej sprawie do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego. Przypomniała w nim o zakładanej lokalizacji kurtyn oraz o realizacji projektu w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Kurtyny wodne dają chwilę wytchnienia od upałów mieszkańcom. Na pewno największą popularnością będą cieszyły się wśród dzieci. Tym bardziej w okresie letnich upałów. W wielu miastach w Polsce, również mniejszych od Kutna, taki rodzaj ochłody dla mieszkańców funkcjonuje – czytamy w piśmie do prezydenta. 

Kurtyny wodne miałyby stanąć na ulicy Królewskiej, Placu Piłsudskiego i w kilku miejscach w centrum, gdzie jest to możliwe (np. okolice dworca kolejowego). Łączny koszt inwestycji wyniósłby 10 tysięcy złotych. 

- Zaproponowałam jak najszybsze ustawienie kurtyn wodnych - przypominam, że projekt odnośnie kurtyn wodnych został wybrany do realizacji w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Zaczyna się okres bardzo gorącego lata i upałów.. Tego typu kurtyny mogliśmy zobaczyć rok temu np. w Łodzi. W Kutnie również sprawdziłyby się z pewnością – podkreśla Martyna Stasiak.

O tym, czy takie rozwiązane zostanie zrealizowane, dowiemy się najprawdopodobniej wkrótce. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE