Reklama

Reklama

Kutno: 34 nowe zakażenia i ponad 1300 osób na kwarantannie. Jak wygląda sytuacja w szpitalu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

 Kutno: 34 nowe zakażenia i ponad 1300 osób na kwarantannie. Jak wygląda sytuacja w szpitalu?  - Zdjęcie główne

Kutno: 34 nowe zakażenia i ponad 1300 osób na kwarantannie. Jak wygląda sytuacja w szpitalu? | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 12 965 nowych zakażeniach koronawirusem i 31 zgonach. W powiecie kutnowskim odnotowano 34 nowe przypadki, natomiast na kwarantannie znajduje się w tej chwili 1361 osób. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja na oddziale covidowym kutnowskiego szpitala.

Reklama

Jak zaznaczają przedstawiciele szpitala, sytuacja covidowa w placówce jest stabilna. Lecznica cały czas funkcjonuje dwutorowo - równolegle jako zwykły szpital i częściowo zakaźny. Ile łóżek covidowych jest aktualnie zajętych? 

- Posiadamy w sumie 74 łóżka obserwacyjno-zakaźne (71 zajętych), 5 łóżek izolacyjnych (wszystkie wolne) oraz 1 łóżko intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, które uruchomiliśmy decyzją wojewody 9 listopada (jest zajęte) – informuje kutnowski szpital. 

Według informacji z 12 listopada (godz. 12:00) w szpitalu znajduje się obecnie 72 pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że w placówce leczeni są pacjenci z całego województwa łódzkiego, a także z kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Przedstawiciele lecznicy zaznaczają, że przygotowują się jednocześnie do wdrożenia kolejnej decyzji wojewody. Na chwilę obecną szpital funkcjonuje bez zmian i prowadzi zapisy, zabiegi oraz konsultacje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE