Reklama

Kutno apeluje do Jurka Owsiaka: „Nie odchodź, nie w ten sposób!”

Opublikowano:
Autor:

Kutno apeluje do Jurka Owsiaka: „Nie odchodź, nie w ten sposób!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajsza rezygnacja Jurka Owsiaka z funkcji szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbiła się niezwykle szerokim echem. Ma ona związek z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Rezygnację Owsiaka komentują publicyści, politycy, a także zwykli Polacy, co doskonale widać na portalach społecznościowych. Kutno także z niedowierzaniem przyjęło tę decyzję.

Powodem decyzji Jurka Owsiaka była obawa, że to jego osoba budzi nienawiść i zbyt duże kontrowersje.

- Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku – mówił wczoraj Jurek Owsiak.

Stwierdził, że nienawiść także w jego stronę i stronę fundacji "grzeje od 25 lat".

- Dzisiaj mówi się, że my używamy języka nienawiści. Prezydent zginął ponieważ my jesteśmy współautorem tego, co się stało. Nie mam nic więcej do powiedzenia. Trzy osoby będą nadal prowadziły fundację - powiedział Jerzy Owsiak.

Dodał, że będzie nadal wspierał działania WOŚP.

Wczorajsze wystąpienie Jurka Owsiaka poruszyło wielu Polaków, a fala smutku i niedowierzania dotarła także do Kutna. Na naszą redakcyjną pocztę otrzymaliśmy taką wiadomość:

- Słuchajcie Jurek nie może odejść w taki sposób. Nie wyobrażam sobie Orkiestry bez Niego. Proponuję rozkręcić akcję, aby każdy wysłał na adres Fundacji czerwone serduszko ze słowami wsparcia i gorącą prośbą, żeby nie odchodził. Jurek rzadko czyta internety, a posty na fb dyktuje. Internet nie jest drogą do Niego. Nagłośnijmy to. Jeśli chce odejść bo już nie ma siły, to nie w ten sposób, nie z poczuciem bezsensu – napisała do nas nasza Czytelniczka.

Adres mailowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – [email protected]. Natomiast TUTAJ znajdują się szczegółowe dane kontaktowe WOŚP.

Przyłączycie się do akcji zaproponowanej przez naszą Czytelniczkę?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE