Reklama

Reklama

Kutno bez rządowych pieniędzy, chodzi m.in. o Zieloną Oś Miasta. Prezydent komentuje

Opublikowano: śr, 9 gru 2020 16:11
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kutno bez rządowych pieniędzy, chodzi m.in. o Zieloną Oś Miasta. Prezydent komentuje - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj opublikowano listę wniosków, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak zauważa kutnowski magistrat, na wspomnianej liście próżno szukać zadań inwestycyjnych dotyczących samego Kutna. Prezydent miasta podkreśla, że procedura przyznawania dotacji jest niejasna.

Reklama

O inwestycjach, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych informowaliśmy wczoraj W TYM MIEJSCU.  Niestety Miasto Kutno nie otrzymało wsparcia finansowego na wnioskowane zadania. Zgodnie z założeniami środki z tego funduszu stanowią wsparcie na bliskie ludziom inwestycje podnoszące jakość życia mieszkańców. Miasto w ramach realizacji tego celu złożyło wnioski na odnowienie budynku przy ul. Sienkiewicza 9 oraz rewaloryzacje doliny rzeki Ochni. Obydwa zadania o ściśle prospołecznym charakterze. Jak się okazuje mieszkańcy Kutna na rządowe wsparcie ważnych dla nich inwestycji w tym naborze nie mogą liczyć.

Władze Kutna podkreślają, że z ubolewaniem przyjęły informację, że wsparcia nie uzyskał wniosek dotyczący adaptacji budynku przy ul. Sienkiewicza 9. Magistrat zaznacza, że to pilny temat nie tylko w odczuciu mieszkańców, ale również i radnych Rady Miasta Kutno. Pozyskane środki umożliwiłyby przeprowadzenie rozbudowy i generalnego remontu kamienicy w centrum miasta. Warunki mieszkaniowe kilkunastu rodzin poprawiłyby się, a rewitalizacja kamienicy znacząco wpłynęłaby na poprawę estetyki przestrzeni miejskiej.

Miasto wnioskowało również  o dofinansowanie projektu pn." Zielona oś miasta i regionu", który zakładał zagospodarowanie doliny rzeki Ochni na cele rekreacyjne. Rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w tym rejonie poprzez ścieżki rowerowe oraz pumptrack, to potrzeby postulowane przez mieszkańców od wielu lat.

- Żaden z projektów Miasta Kutna niestety nie znalazł się na liście  dofinansowanych projektów. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji w zakresie merytorycznej oceny wniosków. Nie mamy wiedzy jak eksperci ocenili każdy z nich. Tak niejasna procedura przyznawania dotacji skłania nas do stwierdzenia, że decyzje podjęto arbitralnie, a głównym kryterium kwalifikującym do jej uzyskania było kryterium uznaniowe, czy wręcz polityczne - komentuje Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy