Reklama

Kutno i cała Polska w strefie czerwonej?!

Opublikowano:
Autor:

Kutno i cała Polska w strefie czerwonej?! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polsatu zapowiedział, że rząd wprowadzi kolejne restrykcje. - Będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była czerwoną strefą - powiedział w "Gościu Wydarzeń" premier Morawiecki.

Jak podawał premier, aktualnie w czerwonej strefie jest ok. 317 powiatów, w których mieszka 88% Polaków. Mateusz Morawiecki mówił, że "rozróżnianie stref powoli staje się bezprzedmiotowe".

- Będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była czerwoną strefą - powiedział premier Morawiecki.

W strefie czerwonej liczba osób w placówkach handlowych może wynosić 5 na 1 kasę. Od 19 października obowiązuje zakaz organizacji imprez okolicznościowych, takich jak wesela. Podczas mszy i innych obrzędów religijnych w świątyni może przebywać 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, w zgromadzeniach może brać udział do 10 osób, a w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

W strefach czerwonych obowiązują również obostrzenia stref żółtych, a więc lokale gastronomiczne mogą być otwarte do godz. 21 (potem możliwe jedynie zamówienia "na wynos"), zajęty może być co drugi stolik. W transporcie publicznym zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności, w wydarzeniach kulturalnych przez publiczność może być zajętych maksymalnie 25 proc. dostępnych miejsc. Baseny, aquaparki i słownie mają zawieszoną działalność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE