Reklama

Reklama

Kutno jedynym takim miastem w województwie! Wkrótce ruszą prace nad ważną inwestycją

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kutno jedynym takim miastem w województwie! Wkrótce ruszą prace nad ważną inwestycją - Zdjęcie główne

W Kutnie mają zostać wymienione wszystkie oprawy oświetleniowe | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie wczorajszej sesji rady rady miasta jednogłośnie podjęli decyzję o wymianie wszystkich opraw oświetleniowych zainstalowanych w latarniach zlokalizowanych w Kutnie.

Reklama

Będzie to największa inwestycja w infrastrukturę energetyczną w Kutnie od kilkudziesięciu lat. Kutno otrzyma na tę inwestycję 3 016 338 złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. WFOŚiGW przyznał również niskooprocentowaną pożyczkę w kwocie 4 524 507 złotych.

- Kutno jest jedynym miastem w województwie łódzkim, które pozyskało pieniądze z Funduszu na tak duże zadanie związane z oświetleniem. Olbrzymia w tym zasługa pracowników Biura Obsługi Funduszy Pomocowych oraz Wydziału Zarządzania Drogami i Transportu, którzy przygotowali kompletny wniosek - komentuje magistrat.

Teraz prace nabiorą jeszcze większego tempa, bo już niedługo ma zostać ogłoszony przetarg wyłaniający wykonawcę.

- Chcemy zacząć prace najpóźniej w drugiej połowie tego roku. To jest bardzo duża inwestycja, ponieważ do wymiany przygotowanych jest ponad 4000 opraw. Liczymy, że pod koniec przyszłego roku powinniśmy to zadanie zakończyć – mówił podczas sesji Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Po inwestycji jakość oświetlenia ulicznego Kutnie ma być dużo lepsza. Nowe LED-owe oprawy mają znacząco poprawić bezpieczeństwo na drogach, będą też dużo oszczędniejsze, niż funkcjonujące obecnie sodowe.

- Na oświetlenie ulic w Kutnie, wydaje się rocznie około 1 500 000 złotych. Według szacunków, Miasto ma oszczędzać na poborze energii elektrycznej prawie milion złotych rocznie, co pozwoli w szybkim czasie spłacić zaciągniętą pożyczkę - informuje UM Kutno.

Jak wynika z przygotowanej dokumentacji, rokrocznie oświetlenie uliczne w Kutnie zużywało 2442 megawatogodzin energii elektrycznej. Po realizacji inwestycji będzie to niespełna 600 megawatogodzin.

Dzięki nowoczesnym technologiom Miasto zyska również autonomiczny układ sterujący, który pozwoli, w razie potrzeby, na zdalną obsługę miejskiego oświetlenia przez dedykowanych do tego pracowników urzędu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy