Reklama

Reklama

Kutno nadal nie otrzymało węgla. "To nie wina miasta. Przykre, że poszkodowani są mieszkańcy"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Kutno nadal nie otrzymało węgla. "To nie wina miasta. Przykre, że poszkodowani są mieszkańcy" - Zdjęcie główne

Prezydent Kutna informuje, że do Kutna wciąż nie dotarł węgiel, który miał być sprzedawany w ramach preferencyjnego zakupu. Podkreśla, że nie jest to wina władz miasta | foto poglądowe(archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Kutna wciąż nie dotarły dostawy węgla, który miał być sprzedawany mieszkańcom w ramach tzw. preferencyjnego zakupu. Prezydent miasta Zbigniew Burzyński podkreśla, że nie jest to wina samorządu.

Reklama

- Niestety nie mam dla Państwa dobrych informacji. Miasto Kutno nadal nie otrzymało węgla do dystrybucji w ramach preferencyjnego zakupu. Pragnę podkreślić, że nie jest to wina Kutna, ani urzędu miasta. Dopełniliśmy niezbędne formalności wynikające z przepisów. Mimo to, napotykamy wiele problemów, które sami  rozwiązujemy na bieżąco – mówi prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Włodarz dodaje, że w ubiegły czwartek miasto dostało informację, że Kwalifikowany Dostawca Węgla w Nowym Gaju nie jest w stanie obsłużyć Miasta Kutno. 

- Natychmiast rozpoczęliśmy starania o to, by kupić węgiel prosto z kopalni. Zmuszeni byliśmy do ponownego złożenia do spółki węglowej zapotrzebowania mieszkańców. Obecnie od kilku dni czekamy na wyznaczenie terminu odbioru zamówienia – podkreśla prezydent.

To wszystko wydłuża czas transportu węgla do naszego miasta.  Prezydent o wszystkim poinformował również wojewodę łódzkiego, który ma rozmawiać o tej sytuacji w ministerstwie.

Ratusz informuje, że wpłaty na zakup węgla będą przyjmowane dopiero po faktycznym przetransportowaniu węgla do Kutna. Mieszkańcy mają być o tym niezwłocznie poinformowani.

- Drodzy Państwo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, bo naprawdę robimy, co tylko możemy, aby sprowadzić węgiel do Kutna. Działamy zgodnie z rządowymi wytycznymi i mechanizmami, które mają swoje wady. Przykre jest to, że w tej sytuacji najbardziej poszkodowani są mieszkańcy, a my nie możemy nic z tym zrobić – zaznacza Zbigniew Burzyński.

info: UM w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy