Reklama

Kutno najlepszym miejscem na inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Kutno najlepszym miejscem na inwestycje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mamy świetną wiadomość! W najnowszym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej, przygotowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu razem ze Szkołą Główną Handlową, Kutno we wszystkich czterech badanych sekcjach działalności gospodarczej otrzymało złotą gwiazdę. Pod uwagę brano: przemysł, działalność profesjonalną, naukową i techniczną; handel i naprawy oraz zakwaterowanie i gastronomię.

W rankingu opracowanym na koniec 2017 roku, opierano się na danych z roku 2016. Pozostałe złote gwiazdy w województwie dostały Łódź wraz z kilkoma miastami i gminami aglomeracji, Bełchatów, Kleszczów, Skierniewice, Piotrków Trybunalski i Rawa Mazowiecka.

Również wiejska Gmina Kutno została doceniona - awansowała o jedną kategorię - z C do B, awansował też powiat kutnowski - z kategorii D do C, uzyskując ponadprzeciętne wyniki w dwóch branżach (handel i naprawy, zakwaterowanie i gastronomia).

W dokumencie dostępnym TUTAJ dodatkowo opisano wartość inwestycji w podstrefach specjalnych stref ekonomicznych od początku ich funkcjonowania. Czołówka wygląda tak:

  1. Łódź - 3 370 mln zł
  2. Kutno - 2 782 mln zł
  3. Radomsko - 1 399 mln zł

Główny ranking atrakcyjności odnosi się nie tylko do SSE, ale do inwestycji w ogóle.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE