Reklama

Reklama

Kutno: otwarcie ogródków piwnych tuż tuż! Znamy szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miłośnicy piwa pod chmurką mogą już zacierać ręce. Wielkimi krokami zbliża się bowiem otwarcie ogródków gastronomicznych w centrum Kutna. Bardzo możliwe, że pojawi się ich więcej niż w ubiegłym roku. Gdzie dokładnie będą zlokalizowane? Kiedy start sezonu? Zdradzamy pierwsze szczegóły.

Reklama

Ogródki piwne w centrum Kutna - kiedy start sezonu?

 

W 2020 i 2021 r. plac Piłsudskiego nie był usiany ogródkami gastronomicznymi tak mocno jak w poprzednich latach. Jak będzie tym razem? Z informacji przekazanych nam przez urząd miasta wynika, że wytypowanych zostało pięć lokalizacji na prowadzenie sezonowych ogródków gastronomicznych na podstawie umowy dzierżawy. Miejsca te zostały oznaczone w galerii zdjęć artykułu, na załączniku mapowym numerami od 1 do 5. 

- Czynsz dzierżawny za 1 m2 terenu wynosi 5 zł w skali miesiąca plus podatek VAT 23%. W pierwszej kolejności miejsca do dzierżawy na Placu będą przydzielone przedsiębiorcom prowadzącym stałą działalność w zakresie gastronomii w lokalach użytkowych przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego - wyjaśnia Joanna Brylska, kierownik biura prasowego magistratu. 

Osoby spełniające wyżej wymienione kryterium mogą składać wnioski o dzierżawę w kancelarii Urzędu Miasta Kutna (pok. 20, ale tylko jednego z wyznaczonych miejsc - usytuowanego najbliżej lokalu, w którym prowadzona jest przez nie działalność. Termin składania wniosków upływa 20 kwietnia, o godz. 12:00 .

Ogródki będą funkcjonowały w okresie od 1 maja do 30 września. Wnioski o dzierżawę są dostępne W TYM MIEJSCU. Szczegółowych informacji udziela przedsiębiorcom Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno, pokój 210A, telefon 24 – 253-12-49.

Ogródki gastronomiczne nie tylko na placu Piłsudskiego 

 

Plac Piłsudskiego nie będzie jedynym miejscem, gdzie w okresie wiosenno-letnim będzie można wypić piwo pod chmurką. Istnieje również możliwość lokalizacji ogródków gastronomicznych na drogach wewnętrznych, takich jak: ul. Królewska, czy w pasie drogi gminnej np. Plac Wolności.

- Do Urzędu Miasta wpłynęły cztery wnioski, które są w trakcie rozpatrywania, oczekujemy na uzupełnienie wniosków o zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, z uwagi na lokalizację ogródków w obszarze historycznego centrum miasta. Dzienna stawka opłat za zajecie pasa drogowego dróg wewnętrznych w celu umieszczenia ogródka gastronomicznego wynosi 0,06 zł za 1m2 pasa (Zarządzenie Nr 75/2020 Prezydenta Miasta Kutno z dnia 18 maja 2020 roku) - informuje urząd.  

Magistrat dodaje, że mając na uwadze dbałość o wygląd przestrzeni miejskiej w historycznym centrum miasta, ogródek w nim zlokalizowany powinien spełniać określone wymogi. Najważniejsze z nich to:

- zapewnienie dogodnego dostępu pieszym, w tym osobom z ograniczoną sprawnością ruchową,

- zagwarantowanie atrakcyjnych i wysokiej jakości elementów małej architektury,  

- kolorystyka parasoli lub innego zadaszenia w stonowanej kolorystyce - odcienie beżu.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy