Konferencja Polski 2050 w Kutnie
Tuż przed południem na placu Piłsudskiego w Kutnie pojawili się przedstawiciele Polski 2050. Konferencję prasową otworzył radny powiatowy, Piotr Łaszewski. Wśród przybyłych znaleźli się: posłanka Ewa Szymanowska, wicemarszałek województwa łódzkiego - Agnieszka Ryś, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Piotr Kopek, a także radna powiatowa Emilia Paryż i radny gminy Krzyżanów - Przemysław Szałamacha.
Jak poinformowali działacze ugrupowania, dzisiaj odbyli spotkania z władzami miasta i gmin powiatu kutnowskiego, w tym z prezydentem i wiceprezydentem Kutna. Chodzi o wsłuchanie się w potrzeby samorządów.
- Jako opozycja mówiliśmy, że będziemy zarówno pilnować, jak i wspierać. To jest właśnie dowód możliwości wsparcia, rozwoju samorządów i rozwoju społeczności lokalnej - powiedział Piotr Łaszewski.
Powiat kutnowski jest pierwszym przystankiem na trasie tournée Polski 2050.
- Rozpoczęliśmy wspólnie tour po województwie, żeby porozmawiać z prezydentami, burmistrzami, wójtami, włodarzami różnych miast i miasteczek. Po to, żebyśmy wiedzieli, co potrzebne jest dla lokalnych społeczności i wprowadzili nową jakoś w polityce. Żeby najpierw słuchać i dopiero decydować, a nie urządzać komuś, jak ma żyć w swoim mieście - wyjaśniała posłanka Szymanowska.
Dzisiejsze spotkania z samorządami mają być początkiem współpracy i pierwszym krokiem na drodze do budowania wspólnych, dobrych relacji.
- Skończył się czas wyborów, zaczynamy pracować. Chcemy rozwijać nasz region, województwo łódzkie w sposób zrównoważony. Ale, żeby to zrobić, musimy poznać problemy samorządowe. Liczymy na współpracę - przekonywała wicemarszałek Agnieszka Ryś.
Na otwartość władz samorządowych liczy także szef łódzkiego WFOŚ, Piotr Kopek.
- W czasie spotkań z samorządami wchodzących w skład powiatu kutnowskiego były jednoznacznie wskazane tematy, problemy, wątki, którymi samorządy chcą się w ciągu najbliższych lat zająć, żeby podnieść komfort życia mieszkańców. I z całą pewnością inwestycje błękitno-zielone, a więc związane z ekologią, będą odgrywały w nich bardzo istotną rolę. Wiele inicjatyw będzie inicjowanych właśnie dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - zapowiada prezes Kopek.
Ewa Szymanowska i Piotr Łaszewski wyliczali, że w trakcie spotkań z włodarzami zwracano uwagę m.in. na problemy związane z infrastrukturą, środkami z KPO, ochronę zdrowia, gospodarkę wodno-kanalizacyjną, OZE czy adaptacje do zmian klimatu.
- Puenta spotkań było zdanie: "przywróćmy normalność", czyli obiektywne kryteria przyznawania dofinansowań - podsumował Piotr Łaszewski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.