Reklama

Reklama

Kutno: Mieszkańcy oddali swoje oszczędności oszustom. Policja komentuje i apeluje o rozsądek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Kutno: Mieszkańcy oddali swoje oszczędności oszustom. Policja komentuje i apeluje o rozsądek - Zdjęcie główne

W Kutnie ponownie dochodzi do prób oszustw, niektóre z nich niestety są skuteczne. Policja komentuje i apeluje o rozsądek | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie ponownie dają o sobie znać oszuści usiłujący wyłudzić pieniądze. Niestety, w niektórych sytuacjach im się to udaje. W związku z tym policja kolejny raz apeluje o rozsądek.

Reklama

- Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętaj - nigdy nie przekazuj swoich oszczędności nieznajomym. W dniu wczorajszym wpłynęło do kutnowskiego dyżurnego kilka zgłoszeń usiłowania wyłudzeń pieniędzy, niestety w dwóch przypadkach doszło również do utraty przez seniorów swoich oszczędności - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W związku z tym policjanci kolejny raz apelują:

  • nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za policjantów, członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące (bardzo często oszuści działając po presją czasu prosząc o wyrzucenie pieniędzy przez okno lub włożenie do wskazanego kosza na śmieci). NIE RÓBMY TEGO, TAK DZIAŁAJĄ OSZUŚCI !!! 
  • nie udzielajmy żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mówmy o swoich planach życiowych czy członkach rodziny;
  • nie otwierajmy drzwi bez sprawdzenia kto i po co przyszedł.

 

O  wszystkich podejrzanych sytuacjach poinformuj natychmiast Policję

- Zwracamy się z apelem, również do osób młodych. Rozmawiajmy z rodzicami, dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy - apelują kuntowscy policjanci.

Mundurowi zaznaczają, że do takich rozmów warto wykorzystać wszystkie dostepne okoliczności np. niedzielne obiady, różnego rodzaje święta, jak i przypadkowe spotkania na ulicy.

- Ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności - podkresla policja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy