Kutno słynie ze scrabbli

Kutno słynie ze scrabbli - Zdjęcie główne

WydarzeniaTaką tezę można było usłyszeć podczas Mistrzostw Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno '2011. Była to już dziewiąta edycja MP i po raz piąty została rozegrana w hali Gimnazjum nr 2. Zwyciężyła drużyna gospodarzy - Wojciech Stawicki i Hubert Smoliński. Wojciech wygrał również w klasyfikacji indywidualnej.

Drugie miejsce wśród szkół zajęło Gimnazjum w Zabrzu, a trzecie - Gimnazjum nr 70 w Warszawie. Za nimi uplasowała się druga drużyna Gimnazjum nr 2. Reprezentacje kutnowskiej "trójki" znalazły się na piątym i szesnastym miejscu, a "jedynka" zajęła 20. miejsce. Dobrze wypadły ekipy z Krośniewic, zajmując 8. i 10. miejsce.

Udział w rozgrywkach wzięło razem 46 zawodników w dwuosobowych drużynach, reprezentujących 13 gimnazjów. Do Kutna zawitały reprezentacje m.in. Warszawy, Zabrza, Łodzi, Ostrowa Wlkp., Konina, Gostynina, Krośniewic i Byszewa.

Nagród w konkursie nie brakowało i każdy otrzymał przynajmniej skromny upominek. Oprócz pucharów za czołowe miejsca nagrodzono m.in. najmłodszego uczestnika - Wojciecha Stelmaszewskiego, który otrzymał maskotkę MKS Kutno. Za pokonanie najdłuższej drogi do Kutna wyróżniono ekipę z Zabrza. "Szczęśliwą trzynastką" został Oskar Tomaszewski z Krośniewic. Dodatkowe upominki wręczono wszystkim dziewczętom i chłopcom, a także opiekunom.

Zawody sędziował Maciej Śliwa z Polskiej Federacji Scrabble. Jego zdaniem, Kutno to ważny ośrodek tej gry. – W Polsce odbywa się wiele turniejów scrabble, ale jest tylko kilka szczególnie ważnych. Kutno już dawno znalazło się na scrabblowej mapie Polski, jest z tego znane – mówił sędzia.

Uroczystość wręczenia nagród wzbogaciły występy artystyczne uczniów "dwójki". Miłośnicy scrabbli czekają teraz na jubileuszową, dziesiątą edycję MP.