Reklama

Reklama

Kutno solidarne z Ukrainą. Przez centrum miasta przejdzie marsz wsparcia

Opublikowano: sob, 26 lut 2022 08:00
Autor: | Zdjęcie: fot. poglądowe (archiwum)

Kutno solidarne z Ukrainą. Przez centrum miasta przejdzie marsz wsparcia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przez centrum naszego miasta przejdzie marsz wsparcia dla Ukrainy, która w tym tygodniu stała się obiektem agresji wojsk rosyjskich. Oprócz tego ruszyła zbiórka dla uchodźców.

Reklama

Akcja pod hasłem "Solidarni z Ukrainą" została zaplanowana na dziś na godz. 15. Jej uczestnicy spotkają się na Placu Wolności. Stamtąd ruszą pod gmach Urzędu Miasta w Kutnie.

- Spotykamy się, aby pokazać solidarność ze społeczeństwem ukraińskim. Pokażmy, że nie są sami i mogą liczyć na naszą pomoc. Niech Kutno pokaże ogrom swojego dobra! Naszym celem jest przygotowanie Kutna na przyjęcie uchodźców i zapewnienie im zakwaterowania. Zwracamy się z prośbą do władz Miasta oraz mieszkańców o pomoc. Postulujemy o udostępnienie miejsc w przedszkolach i szkołach, zorganizowanie pełnowartościowej pomocy humanitarnej i umożliwienie czasowego pobytu dla mieszkańców Ukrainy - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rozpoczęto też zbiórkę pomocy humanitarnej w Kutnie. Zbierana jest pościel, koce, poduszki, widelce, łyżki, kubki, talerze, środki higieniczne i środki czystości, produkty spożywcze o długim terminie ważności, również płatki dla dzieci, pieluszki itp.

Zbiórka  w dni robocze:

  • 10:00 - 14:00 - Wyszyńskiego 11, pokój nr  3 (Natalia +48 535 052 160)
  • 09:00 - 15:00 - Narutowicza 8; od 17:00 do 20:00 Zamoyskiego 7 (Aleksandra +48 535 794 322, po wcześniejszym umówieniu)
  • Filipowicza 5 (Tatiana +48 729 437 654, po wcześniejszym umówieniu)
CZYTAJ TAKŻE: Wojna na Ukrainie. Chcesz pomóc? Kutnowska Lewica organizuje akcję wsparcia

Jeżeli firmy czy instytucje również chcą się włączyć w zbiórkę, to proszone są o kontakt z jej organizatorami.

Najlepszym sposobem jest organizacja takiej pomocy według własnych możliwości, w godzinach działania danej placówki, a następnie kontakt z organizatorami, aby ustalić formę przekazania wszystkich przedmiotów.

- Również zwracamy się z gorącą prośbą do firm transportowych na terenie Kutna o pomoc w przewożeniu zebranych zasobów. To potrafią być ogromne ilości rzeczy i często wolontariusze nie są w stanie samemu ich przewieźć do miejsc docelowych. Liczymy na to, że Kutno raz jeszcze pokaże, że nie jest głuche na wołanie o pomoc. Okażmy dobro naszym sąsiadom, niech wiedzą, że jesteśmy z nimi! Solidarni z Ukrainą! - apelują organizatorzy akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy