Reklama

Reklama

Wojna na Ukrainie. Chcesz pomóc? Kutnowska Lewica organizuje akcję wsparcia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. KCI/pixabay.com

Wojna na Ukrainie. Chcesz pomóc? Kutnowska Lewica organizuje akcję wsparcia - Zdjęcie główne

Kutnowska Lewica organizuje zbiórkę medykamentów dla Ukraińców | foto fot. KCI/pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj światem wstrząsnęła informacja o agresji Rosji wymierzonej w stronę Ukrainy. Wojska rosyjskie atakują nie tylko ukraińskie obiekty wojskowe, ale też infrastrukturę cywilną. Od czwartku w Kijowie zaczęła obowiązywać godzina policyjna. W związku z trudną sytuacją u naszych wschodnich sąsiadów, kutnowska Lewica organizuje akcję wsparcia.

Reklama

W związku z eskalacją sytuacji za naszą wschodnią granicą, w Kutnie ruszyła zbiórka medykamentów dla Ukraińców. O akcji poinformował w mediach społecznościowych Sebastian Walczak z Nowej Lewicy. 

- Robimy zbiórkę medykamentów dla Ukrainy. Potrzeba bandaży i środków odkażających! – poinformował. 

To jednak nie wszystko. Każda osoba, która chce pomóc, może przynieść też m.in. kołnierze ortopedyczne, szyny do usztywniania kończyn, koce, apteczki samochodowe, opatrunki, nożyczki ratownicze i plecaki. 

Dary można zostawiać w biurze poselskim Pauliny Matysiak (ul. Narutowicza 20) 25 lutego między 8:00 a 15:00 oraz w biurze kutnowskiej Lewicy (ul. Grunwaldzka 1) 28 lutego w godz. 17:00 – 18:00. 

Rzeczy można przynieść także dziś (25 lutego) do biura rachunkowego NIKO w Żychlinie (ul. Traugutta 24/2) w godz. 9:00 - 16:00.

Do tej pory powstało również wiele internetowych zbiórek na pomoc Ukrainie. Jedną z największych jest ta zorganizowana przez fundację Siepomaga. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę. Do tej pory wsparło ją ponad 43 tysiące osób, a na jej konto wpłynęły 2 278 000 złotych. Listę innych inicjatyw tego typu znajdziecie w tym artylule - Internetowe zbiórki pieniędzy dla Ukrainy. Sprawdź, jak możesz pomóc.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy