Reklama

Reklama

Mieszkańcy ruszyli na stacje benzynowe. Sznur aut w Krośniewicach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 24 lut 2022 18:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na stacjach benzynowych w całej Polsce tworzą się dziś ogromne kolejki. Najwięcej samochodów ustawia się po paliwo we wschodniej części kraju, podobnie jest jednak też w Kutnie i okolicach. Czytelnicy poinformowali nas o gigantycznej wręcz kolejce na jednej ze stacji w Krośniewicach.

Reklama

Docierają do nas informacje o sznurach aut ustawiających się w kolejkach po paliwo na stacjach benzynowych w Kutnie i okolicach. Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na sytuację na jednej ze stacji w Krośniewicach. Nieoficjalnie mówi się, że paliwa już tam nie ma, nie jest to jednak potwierdzone. Zdjęcia z tego miejsca znajdziecie w galerii.

O trudnej sytuacji na stacjach paliw w związki z wojną na Ukrainie informowaliśmy wcześniej W TYM MIEJSCU. Do spraw kolejek po paliwo odniósł się nawet prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek.

- W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw - poinformował Daniel Obajtek na Twitterze.

Od rana otrzymaliśmy kilka pytań odnośnie dostaw paliw na stacje. Czytelnicy wskazywali, że usłyszeli różne plotki - o zablokowaniu dostaw, o zabezpieczeniu paliw na potrzeby wojska, w związku z czym miały być wprowadzone ograniczenia. Z naszej wiedzy wynikało, że to nieprawda, ale o potwierdzenie poprosiliśmy biuro prasowe PKN ORLEN.

- Dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie są w pełni zabezpieczone. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. To efekt działań prowadzonych przez PKN ORLEN na przestrzeni ostatnich sześciu lat - podkreśla biuro prasowe PKN ORLEN.

Koncern zaznacza również, że od kilku lat do Polski dociera ropa z Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych i krajów Afryki Zachodniej. Dziś tylko około połowa ropy przerabiana przez płocką rafinerię pochodzi z Rosji. 

Orlen zapewnia, że obserwuje sytuację i jest przygotowany na różne scenariusze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy