Reklama

Reklama

Żychlin przyjmie uchodźców z Ukrainy? „Wszyscy winniśmy okazać solidarność”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Żychlin przyjmie uchodźców z Ukrainy? „Wszyscy winniśmy okazać solidarność” - Zdjęcie główne

Żychlin przyjmie uchodźców z Ukrainy? „Wszyscy winniśmy okazać solidarność” | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z działaniami militarnymi podjętymi przez Rosję na terenie Ukrainy, władze samorządowe gminy Żychlin łączą się z narodem ukraińskim i wyrażają swoją solidarność. Mówią również o gotowości przyjęcia ewentualnych uchodźców, uciekających z kraju przed wojną.

Reklama

- Niestety stało się najgorsze, co mogło się stać. Obecny czas dla naszych wschodnich sąsiadów nie jest łatwym czasem i z niepokojem patrzymy na wydarzenia które się dzieją, a które nie napawają optymizmem – informuje Urząd Gminy Żychlin w mediach społecznościowych.

Jak się dowiadujemy, Brody - miasto partnerskie Żychlina, również zostało już zaatakowane. 

- Burmistrz gminy Żychlin już 15 lutego wysłał pismo do Mera miasta Brody, naszego miasta partnerskiego, w którym wyraził dalszą wolę współpracy i jednocześnie zadeklarował otwartość na możliwą pomoc dla mieszkańców Ukrainy – czytamy.

Burmistrz Grzegorz Ambroziak mówi, że wówczas liczył jeszcze na pokojowe rozwiązania. Teraz w obliczu poważnego kryzysu zapewnił, iż Żychlin wyraża gotowość do przyjęcia potencjalnych uchodźców z terenu Ukrainy. 

- Jesteśmy co prawda małym i niezamożnym samorządem, ale wobec zaistniałego zagrożenia wszyscy winniśmy okazać solidarność i próbować nieść chociażby najmniejszą możliwą pomoc. W związku z zaistniałą sytuacją deklaruję możliwość wykorzystania obiektu hali sportowej z zapleczem sanitarnym w celu zabezpieczenia miejsc dla potencjalnych uchodźców z terenu Ukrainy. Obiekt ten jest w bardzo dobrym stanie technicznym, po niedawnej gruntownej modernizacji. W skrajnej potrzebie jest możliwe zakwaterowanie na sali gimnastycznej kilkudziesięciu osób – pisze burmistrz Ambroziak w liście do wojewody łódzkiego. 

Także Rada Miejska w Żychlinie jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie solidarności z narodem ukraińskim.

- Stanowczo potępiamy działania agresora. Jako partner samorządowy miasta Brody w Ukrainie, wspierając naszych przyjaciół deklarujemy gotowość dalszego zacieśniania współpracy i niesienia wszelkiej możliwej pomocy w sytuacji eskalacji zagrożenia i skutków działań naruszających spokój obywateli - czytamy w stanowisku.

Info: Gmina Żychlin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy