Reklama

Reklama

Zmiany w kutnowskiej policji. Nowy komendant oficjalnie zaprzysiężony [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 24 lut 2022 16:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami zaprzysiężenie nowego Komendanta Powiatowej Policji w Kutnie. Został nim inspektor Dariusz Walichnowski.

Reklama

28 stycznia, po 30 latach służby, z mundurem pożegnał się dotychczasowy Komendant Powiatowy Policji w Kutnie, mł.insp. Józef Poreda. Teraz jego miejsce oficjalnie zajął insp. Dariusz Walichnowski, który w czwartek 24 lutego odebrał nominację na to stanowisko.

- Pan Komendant inspektor Dariusz Walichnowski jest doświadczonym stróżem prawa oraz osobą rzetelną i solidną. Dlatego jestem pewien, że Komenda Powiatowa Policji w Kutnie będzie funkcjonować w sposób sprawny i według swojego motta „Pomagamy i chronimy” dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kutnowskiego - mówi starosta Daniel Kowalik.

Na uroczystości obecni byli nadinsp. Sławomir Litwin - Komendant Wojewódzki Policji  w Łodzi, Magdalena Krupińska-Kotulska– Wicetarosta Powiatu Kutnowskiego, Zbigniew Burzyński – Prezydent Miasta Kutna, starszy brygadier Marek Myszkowski Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, komendanci komisariatów, kadra kierownicza oraz funkcjonariusze kutnowskiej komendy.

- Z wielką przyjemnością uczestniczyłam w zaprzysiężeniu Pana inspektor Dariusza Walichnowskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Wierzę, że współpraca między naszymi instytucjami będzie przebiegała sprawnie, a podejmowane działania, praca i zaangażowanie zwiększą bezpieczeństwo w powiecie kutnowskim – dodaje wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości nadkom. Mirosława Liwińskiego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – nadinsp. Sławomirowi  Litwinowi. Następnie został wprowadzony sztandar Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Lektor odczytał laudację dotyczącą insp. Dariusza Walichnowskiego oraz rozkaz personalny powołujący w/w policjanta na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Zgodnie z ceremoniałem nowy komendant kutnowskiej jednostki przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek o objęciu stanowiska.

Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Sławomir Litwin w swoim wystąpieniu, podkreślił profesjonalizm i doświadczenie insp. Dariusza Walichnowskiego. Komendant wyraził również przekonanie, że wieloletni dorobek w służbie pozwolą na bardzo dobrą realizację postawionych przed nim zadań.

Przypomnijmy, to nie jedyne ostatnio roszady w służbach w naszym regionie. 22 lutego ze służbą pożegnał się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Jego miejsce zajmie dotychczasowy zastępca komendanta PSP w Kutnie, Marcin Adamiak. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go w Kutnie. 

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie/KP PSP w Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy