Reklama

Reklama

Miasto pomoże rodzinom Ukraińców z Kutna? "Od lat budują z nami gospodarkę naszego miasta i powiatu"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Miasto pomoże rodzinom Ukraińców z Kutna? "Od lat budują z nami gospodarkę naszego miasta i powiatu" - Zdjęcie główne

Czy miasto pomoże rodzinom Ukraińców pracujących w Kutnie? | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W obliczu zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę, przedstawiciele samorządów solidaryzują się z naszymi zachodnimi sąsiadami. Oświadczenia w tej sprawie wystosowali już m.in. starosta Daniel Kowalik i prezydent Zbigniew Burzyński. Tymczasem do włodarza naszego miasta wpłynęło pismo od przedstawicieli kutnowskich struktur Koalicji Obywatelskiej. Apelują oni do władz o podjęcie działań w celu udzielenia pomocy rodzinom Ukraińców mieszkających w Kutnie. Sugerują również wywieszenie ukraińskiej flagi na maszcie urzędu.

Reklama

Autorami pisma skierowanego do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego są: Artur Gierula, Wojciech Ziółkowski i Patryk Barański. 

Szanowny Panie Prezydencie. dziś w nocy putinowska Rosja zaatakowała niepodległą, suwerenną i demokratyczną Ukrainę. Jesteśmy przekonani, że w tej trudnej sytuacji jako wspólnota samorządowa Kutna i Powiatu Kutnowskiego stoimy solidarni z narodem ukraińskim. Niewykluczone jednak, że w najbliższych miesiącach i nam w związku z tą brutalną agresją przyjdzie zdać egzamin z człowieczeństwa - piszą członkowie KO. 

Jak dodają, "Obywatele Ukrainy od lat budują z nami gospodarkę naszego miasta i powiatu. Bez ich ciężkiej pracy, funkcjonowanie wielu sektorów nie byłoby dziś możliwe."

- Dlatego też uważamy, że powinniśmy przygotować się na udzielenie wszelkiej niezbędnej pomocy nie tylko Ukraińcom przebywającym w Kutnie, ale również ich rodzinom przebywającym dziś na Ukrainie, a także każdemu, kto w związku z rosyjską napaścią będzie potrzebował pomocy - czytamy w piśmie do prezydenta Kutna. 

Kutnowscy przedstawiciele KO zwracają się do Zbigniewa burzyńskiego z pytaniami, "czy jako Miasto jesteśmy gotowi na udzielenie w razie potrzeby, niezbędnej pomocy humanitarnej obywatelom Ukrainy?". W tym:

1) Czy biuro Zarządzania Kryzysowego ma opracowany plan działania na wypadek potrzeby przyjęcia uchodźców wojennych? Jeśli tak, w jakiej liczbie?

2) Czy stworzono plan działania w zakresie ewentualnej potrzeby przeprowadzenia zbiórki i przekazania na Ukrainę żywności, leków, środków higieny etc?

Mając na uwadze powagę sytuacji, pozostajemy do dyspozycji przy organizacji wszelkich koniecznych działań. Jednocześnie uprzejmie wnioskujemy, aby na znak solidarności, na maszcie przed Urzędem zawiesić ukraińską flagę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy