Kutno szczęśliwe dla Unii Racibórz

Kutno szczęśliwe dla Unii Racibórz - Zdjęcie główne

WydarzeniaPo ciekawym i pełnym goli spotkaniu w finale Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet mistrz Polski Unia Racibórz rozgromiła Pogoń Szczecin Women aż 7-1. Cztery gole dla zwyciężczyń strzeliła reprezentantka Polski Anna Żelazko.fot. Anna Żelazko wykonuje rzut karny

Mecz rozpoczął się znakomicie dla ekipy ze Szczecina, bowiem w 10 minucie do siatki Unii trafiła Patrycja Balcerzak. Mistrzynie Polski pozytywnie zareagowały na stratę bramki i szybko wyrównał. W 14 minucie po zagraniu ręką w polu karnym arbiter Monika Mularczyk ze Skierniewic wskazała na "wapno", a gola zdobyła Anna Żelazko. Trzy minuty później było już 2-1 dla Unii, a na listę strzelców powędrowało nazwisko Patrycji Pożerskiej. Raciborzanki jeszcze przed przerwą mogły prowadzić dwoma golami, jednak Anna Szymańska obroniła strzał z rzutu karnego Anny Żelazko.

Po przerwie na boisku istniały tylko mistrzynie Polski, które wbiły rywalkom aż pięć goli. Worek z bramkami w 58 minucie rozwiązała Anna Żelazko, która w kolejnych dziesięciu minutach ustrzeliła klasycznego hat-tricka. W końcówce Pogoń dobiły jeszcze Patrycja Pożerska oraz Agnieszka Wińczo, które ustaliły wynik na 7-1.

- To wielki zaszczyt dla Kutna, że od 6 lat PZPN desygnuje nasze miasto, jako miejsce rozgrywania finału pucharu Polski kobiet. Nie bez przyczyny kibice nazywają Kutno niekoronowaną stolicą kobiecego futbolu - mówi Jerzy Papiewski, komentator sportowy.

RTP Unia Racibórz - Pogoń Szczecin Women 7-1 (2-1)
0-1 Patrycja Balcerzak 10'
1-1 Anna Żelazko 14' (karny)
2-1 Patrycja Pożerska 17'
3-1 Anna Żelazko 58'
4-1 Anna Żelazko 60'
5-1 Anna Żelazko 68'
6-1 Patrycja Pożerska 87'