Reklama

Reklama

Kutno uczciło pamięć dr Troczewskiego. Dziś kończyłby 160 lat [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 1 cze 2021 15:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka. Dziś swoje 160. urodziny obchodziłby dr Antoni Troczewski. Z tej okazji, przy pomniku znajdującym się w pobliżu Willi Troczewskiego, złożono kwiaty i przypomniano postać honorowego obywatela Kutna.

Reklama

Doktor Antoni Troczewski jest jedną z ważniejszych postaci w dziejach Kutna. Urodził się 1 czerwca 1861 roku w Łomży. Lata szkolne, studia i początki kariery zawodowej spędził w Warszawie. W październiku 1890 roku osiedlił się w Kutnie, a w 1891 roku objął funkcję lekarza w szpitalu św. Walentego.

Wkrótce po przybyciu do Kutna został członkiem Ochotniczej Straży Ogniowej. W 1897 roku została mu powierzona funkcja Prezesa Zarządu Towarzystwa Strażackiego.

Doktor Antoni Troczewski to postać wyjątkowa. Miał ogromny wpływ na rozwój Kutna pod względem kulturalnym, gospodarczym i ekonomicznym. Całe życie kierował się dewizą "nic dla siebie, wszystko dla innych".

Druga część uroczystości odbyła się przed grobem małżeństwa Troczewskich na cmentarzu parafialnym w Kutnie, gdzie krótką modlitwę w intencji zmarłych doktorstwa Troczewskich odmówił ks. wikariusz Jakub Świerczyński wspólnie z uczestnikami obchodów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)