Reklama

Reklama

Kutno walczy z „kopciuchami”. Miasto przeznaczyło na ten cel już ponad milion złotych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. archiwum

Kutno walczy z „kopciuchami”. Miasto przeznaczyło na ten cel już ponad milion złotych  - Zdjęcie główne

Kolejne 72 gospodarstwa domowe w Kutnie będą bardziej ekologiczne dzięki dotacjom na wymianę piecy z Urzędu Miasta | foto fot. archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne 72 gospodarstwa domowe w Kutnie będą bardziej ekologiczne dzięki dotacjom z Urzędu Miasta. W tylu domach zamontowane zostały nowoczesne źródła ciepła, które zastąpiły stare piece węglowe. Koszt wszystkich tegorocznych dotacji to ponad 210 000 złotych.

Reklama

Dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła przyznawane są w Kutnie od 2016 roku. Tym razem obowiązywała jednak pewna zmiana – stare piece węglowe nie mogły być wymienione na piece wykorzystujące eko-groszek. 

- Idąc krok dalej i dostosowując się do coraz wyższych norm ekologicznych zmieniamy nieco zasady udzielania dotacji. Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła – informował kutnowski magistrat podczas rozpoczęcia składania wniosków o datacje. 

Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna podkreśla, że mimo odejścia od wymiany piecy na te wykorzystujące eko-groszek akcja nadal cieszyła się dużą popularnością. 

- Mieszkańcy mogli wymieniać źródła ciepła na piece gazowe, pelletowe, olejowe lub na pompy ciepła. Do Urzędu Miasta zgłosiło się 79 gospodarstw, z których ostatecznie 72 przystąpiły do inwestycji – wylicza Jacek Boczkaja.

Najchętniej wybieranym źródłem ciepła były piece gazowe. Zdecydowało się na nie 67 gospodarstw domowych. Trzy piece węglowe zostały zastąpione piecami na pellet. Ponadto w jednym gospodarstwie pojawi się piec olejowy, a w kolejnym pompa ciepła.

Od 2016 roku na dotacje dla mieszkańców przeznaczono prawie 1 300 000 złotych. Dzięki tym pieniądzom z mapy Kutna zniknęło już 447 starych pieców węglowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy