Dotacje dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła przyznawane są w Kutnie od 2016 roku. Tym razem obowiązywała jednak pewna zmiana – stare piece węglowe nie mogły być wymienione na piece wykorzystujące eko-groszek.
- Idąc krok dalej i dostosowując się do coraz wyższych norm ekologicznych zmieniamy nieco zasady udzielania dotacji. Pieniądze będą przyznawane jedynie właścicielom gospodarstw domowych, w których stare piece węglowe będą zastępowane bardziej ekologicznymi źródłami ciepła – informował kutnowski magistrat podczas rozpoczęcia składania wniosków o datacje.
Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna podkreśla, że mimo odejścia od wymiany piecy na te wykorzystujące eko-groszek akcja nadal cieszyła się dużą popularnością.
- Mieszkańcy mogli wymieniać źródła ciepła na piece gazowe, pelletowe, olejowe lub na pompy ciepła. Do Urzędu Miasta zgłosiło się 79 gospodarstw, z których ostatecznie 72 przystąpiły do inwestycji – wylicza Jacek Boczkaja.
Najchętniej wybieranym źródłem ciepła były piece gazowe. Zdecydowało się na nie 67 gospodarstw domowych. Trzy piece węglowe zostały zastąpione piecami na pellet. Ponadto w jednym gospodarstwie pojawi się piec olejowy, a w kolejnym pompa ciepła.
Od 2016 roku na dotacje dla mieszkańców przeznaczono prawie 1 300 000 złotych. Dzięki tym pieniądzom z mapy Kutna zniknęło już 447 starych pieców węglowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.