Reklama

Reklama

Nowy wóz strażaków z OSP Łanięta. Poprzedni miał… 43 lata [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: sob, 6 lis 2021 11:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ochotnicza Straż Pożarna z Łaniąt już od wczoraj może się pochwalić nowym wozem ratowniczo - gaśniczym. Druhowie przybyli nim do remizy wieczorem, gdzie zostali hucznie powitani przez okolicznych mieszkańców.

Reklama

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łaniąt do tej pory dysponowali jedynie wozem, który swoje lata świetności ma już dawno za sobą. 43-letni pojazd zastąpił właśnie nowy samochód ratowniczo – gaśniczy.

Wóz, jaki trafił do OSP Łanięta to średni samochód ratowniczo - gaśniczy oznaczony jako GBA 3/28 na podwoziu Renault D16 w zabudowie produkcji firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Nowy wóz strażacki został hucznie przywitany przez mieszkańców Łaniąt i pozostałych druhów.

Strażacy ochotnicy z Łaniąt już od dłuższego czasu starali się o zakup nowego pojazdu. Środki otrzymane od gminy (300 tys. zł), dotacja z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, dofinansowanie z MSWiA oraz z NFOŚiGW i WFOŚiGW nadal nie wystarczały. Teraz jednak, również dzięki wsparciu mieszkańców, stało się to możliwe, a nowy wóz przez długie lata będzie służył w naszym powiecie. 

- Samochód średni, którym dysponujemy ma obecnie 43 lata i nie spełnia już obecnych wymogów dla samochodów ratowniczych. Zakup nowego pojazdu pozwoli na zwiększenie gotowości bojowej jednostki a tym samym zapewni większe bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom naszej gminy, lecz także okolicznym gminom. W rejonie naszych działań znajduje się autostrada A1 na którą nasza jednostka jest bardzo często dysponowana i w tym przypadku czas dojazdu jest kluczowy dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego – tak pisali w mediach społecznościowych druhowie z OSP Łanięta, starając się o zakup nowego wozu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE