Reklama

Reklama

Kutno zielonym miastem? To może być przełomowy rok

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Idea Zielonego Miasta może zostać wdrożona w Kutnie - informuje magistrat. Jest odpowiedź Jacka Boczkai Zastępcy Prezydenta Kutna, który pozytywnie ocenia propozycję radnego Roberta Małachowskiego.

Reklama

Zaproponowane przez radnego Roberta Małachowskiego rozwiązania zostaną uwzględnione podczas opracowywania nowej strategii rozwoju miasta.

Według Zastępcy Prezydenta Kutna od dłuższego czasu w polskich oraz europejskich miastach, większy nacisk zostaje położony na aspekty związane z zielenią, ochroną środowiska czy też ekologią.

- Trzeba przyznać, że w przypadku Miasta Róż, taki kierunek zdaje się być naturalnym rozszerzeniem naszej marki. Idea miasta ekologicznego jest mi szczególnie bliska i dlatego w wielu aspektach Kutno staje się miastem przyjaznym ekologicznie – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Kutna.

Warto chociażby wspomnieć o sukcesie, jakim okazał się program dotacji związanych z wymianą źródeł ciepła.

- Od 2016 roku przeznaczyliśmy ponad milion złotych na dofinansowanie ekologicznych źródeł ogrzewania. W 2021 roku zamierzamy położyć jeszcze większy nacisk na rozwiązania sprzyjające środowisku, skupiając się przyłączach gazowych, nowoczesnych piecach czy też pompach ciepła – podkreśla Jacek Boczkaja.

UM przypomina również, że od kilku lat dba o to, by komunikacja w mieście była bardziej ekologiczna. W taborze Miejskiego Zakładu Komunikacji funkcjonuje 6 autobusów elektrycznych, a na parkingu podziemnym na Placu Wolności powstaje stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Złożono także wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach programu priorytetowego „EKO Latarnia” na wymianę opraw oświetleniowych na energooszczędne na terenie całego miasta.

- To jedynie część z działań, które już dzisiaj przybliżają nas do proponowanej przez Roberta Małachowskiego idei i cieszą się bardzo dobrym odbiorem ze strony opinii publicznej. Mieszkańcy Kutna są świadomi wpływu jaki ma ochrona środowiska na zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Dlatego z pewnością weźmiemy pod uwagę te propozycje podczas opracowywania nowego dokumentu strategicznego – dodaje Jacek Boczkaja.

Urząd dodaje, że rok 2021 może okazać się przełomowy w tej kwestii, bo to właśnie w najbliższym czasie trzeba będzie ustalić Strategię Rozwoju Miasta na najbliższe lata.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy