Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci apelują do mieszkańców ws. bezdomnych: "Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Kutnowscy policjanci apelują do mieszkańców ws. bezdomnych: "Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!" - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci apelują do mieszkańców ws. bezdomnych: "Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!" | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dworze robi się coraz chłodniej, co może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych i samotnych. W związku z tym kutnowscy policjanci apelują do mieszkańców, by nie pozostawać obojętnym i zapowiadają zwracanie szczególnej uwagę na miejsca, w których takie osoby mogą przebywać.

Reklama

Każdego roku w okresie jesienno-zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu.

- Właśnie w tym zbliżającym się trudnym okresie policja podejmuje wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Mają one na celu dotarcie do miejsc przebywania osób bezdomnych i udzielenie im niezbędnej pomocy i informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach - informuje kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policjanci wspólnie z innymi służbami biorącymi udział w działaniach (m.in. funkcjonariuszami straży miejskiej) przeprowadzają stałe kontrole ogrodów działkowych, pustostanów, klatek schodowych i innych miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tym tragicznym zdarzeniom. Informacje o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu przekazywane są pracownikom socjalnym.

Skuteczność tych działań uzależniona jest także od aktywności mieszkańców. Policja apeluje o informowanie funkcjonariuszy lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

- Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania w organizmie nie odczuwają oni niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane. Pamiętaj, masz możliwość poinformowania nas za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - dodaje kom. Edyta Machnik.

Info: KPP Kutno

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy