Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci rozdają odblaski i apelują: "Bądź widoczny na drodze" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” policjanci z kutnowskiej drogówki rozdawali odblaski i uświadamiali mieszkańców Kutna, jak ważną rolę one odgrywają, zwłaszcza w obecnej porze roku. Wydarzenie miało miejsce 1 października. To właśnie wtedy przypada Ogólnopolski Dzień Odblasków.

Reklama

W sobotę, 1 października policjanci z kutnowskiej drogówki rozdawali pieszym odblaski. Akcja ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Pamiętajmy, że gwałtownie pogarszające się warunki drogowe oraz szybko zapadający zmrok, wymagają od wszystkich uczestników ruchu wzmożonej uwagi i koncentracji. Niezwykle istotna jest świadomość zagrożeń, jakie mogą spotkać nas na drodze. Dlatego tak ważnym jest, żeby piesi byli widoczni na drodze. Mieszkańcy naszego miasta otrzymali tego dnia kamizelki odblaskowe, opaski oraz zawieszki - mówi kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

- Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone, a piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami. Zachęcamy również do noszenia elementów odblaskowych na obszarze zabudowanym - dodaje kom. E. Machnik.

Info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy