Reklama

Reklama

Kutnowska firma z nowym dyrektorem. "To dla mnie zaszczyt i odpowiedzialność"

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 08:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska firma ma nowego dyrektora. Chodzi o zakład Fesenius Kabi, czyli przedsiębiorstwo o niezwykle dużym znaczeniu dla ochrony zdrowia w Polsce.

Reklama

Tomasz Halik dołączył do Fresenius Kabi z Novartis, wcześniej doświadczenie zdobywał w innych firmach sektora farmaceutycznego, FMCG i elektroniki użytkowej.  

- Wytwórnia Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi w Kutnie produkuje rocznie ponad sto milionów opakowań płynów infuzyjnych, z czego ponad połowa trafia do szpitali oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych na terenie całej Polski. Pozostałe płyny dystrybuowane są do wielu krajów na całym świecie – mówi Tomasz Halik - Fabryka wytwarza kilkadziesiąt rodzajów płynów, w tym m.in. płyny wieloelektrolitowe o składzie zbliżonym do składu osocza, glukozy w kilku stężeniach, 0,9% NaCl, koloidy i wiele antybiotyków stanowiących podstawę leczenia pacjentów w szpitalach. Kierowanie tak ważnym zakładem to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność – dodaje Halik.

Nowy dyrektor przychodzi na miejsce Krzysztofa Strękowskiego, który awansował do roli Vice President Operations Projects w europejskich strukturach firmy.  Będzie odpowiedzialny za obszar konkurencyjności cenowej oraz rozwój sieci fabryk Fresenius Kabi w pięciu lokalizacjach.

- Krzysztof Strękowski znacząco przyczynił się do rozwoju Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie. Za jego kadencji kutnowski zakład przekształcił się w wiodącego, innowacyjnego producenta płynów infuzyjnych nie tylko w Polsce, ale na świecie. Inwestycje, prowadzone systematycznie przez 20 lat, pozwoliły na osiągnięcie znaczącego potencjału produkcyjnego i sprawiły, że firma jest w stanie zapewnić ciągłość dostaw także w sytuacji wyjątkowej, np. w razie klęski żywiołowej czy pandemii. Dzięki temu, jako kraj, nie jesteśmy uzależnieni od zaopatrzenia z zagranicy i ewentualnych przestojów na etapie transportu – mówi Maciej Chmielowski, Dyrektor zarządzający Fresenius Kabi na Polskę i kraje Bałtyckie.

Fresenius Kabi jest największym producentem płynów infuzyjnych w Polsce i jedynym zakładem produkującym innowacyjne opakowania KabiPac i KabiClear z dwoma, niezależnymi jałowymi portami, co jest zapisane w Charakterystyce Produktu Leczniczego.

- Jałowe porty nie wymagają dodatkowej dezynfekcji przed podaniem płynu pacjentowi. Zwłaszcza w obecnych, trudnych dla służby zdrowia czasach, ma to nie tylko kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego, ale dodatkowo pozwala skrócić czas przygotowania płynu do podania oraz ograniczyć budżet szpitala przeznaczony na dodatkowe materiały do dezynfekcji – tłumaczy Maciej Chmielowski. 

Fresenius Kabi planuje dalszy rozwój w Polsce. Wytwórnia Płynów Infuzyjnych w Kutnie posiada certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania zgodny z wymaganiami WHO, który świadczy o najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Firma jest ważnym lokalnym pracodawcą i wciąż się rozwija, zapewniając coraz nowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie bezpiecznej płynoterapii i dając zatrudnienie coraz większej liczbie osób.

- Wspólnie z Tomaszem Halikiem, nowym Dyrektorem Wytwórni, będziemy dbać o dalszy rozwój zakładu. Naszą misją jest troska o życie. Realizujemy ja m.in. poprzez wsparcie bezpieczeństwa lekowego naszego kraju i zapewnienie stabilnego łańcucha dostaw płynów infuzyjnych - dodaje Dyrektor zarządzający Fresenius Kabi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 7 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  ****

  A co kogo obchodzi że dyrektor się zmienił śmiechu warte wstyd taka firma a ludzią grosze płacą i wymagaja h**wie czego

 • 7 miesięcy temu | ocena +5 / -0

  Inżynier

  Primo - nie "Fesenius Kabi" tylko Fresenius Kabi. Secundo - to nie jest firma kutnowska. Siedziba spółki znajduje się w Warszawie, a sam koncern jest niemiecki.

 • 7 miesięcy temu | ocena +8 / -0

  Ja

  Dyrektorzy się zmieniają szkoda że pensje nie. Biedne te firmy wszystkie ze tak mało płacą. Niby towar idzie za granicę za euro a Ty polaczku zasuwaj na 3 zmiany za 2700