Reklama

Reklama

Kutnowska fundacja otworzyła swój sklep. Kupując tu, pomagasz niepełnosprawnym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 3 lis 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajszego popołudnia miało miejsce oficjalne otwarcie sklepu stacjonarnego Fundacji Inicjatyw Osób Niepełnosprawnych. W nowo powstałym punkcie przy ul. Barlickiego 14 w Kutnie można bezpośrednio zamówić swój własny nadruk na odzieży, kubku, poduszce lub innym gadżecie. Kupując dostępne tutaj produkty oraz składając zamówienia z własnymi pomysłami, klienci wpierają osoby niepełnosprawne.

Reklama

Fundacja Inicjatyw Osób Niepełnosprawnych powstała w lipcu 2020 roku i zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom niepełnosprawnym.

- Misją fundacji jest pomóc osobom niepełnosprawnym odnaleźć się na rynku pracy i szerzyć wiedzę o tym, że mogą oni być bardzo dobrymi, efektywnymi pracownikami. Swoją postawą chcemy zachęcać innych pracodawców do tego, żeby tej niepełnosprawności w pracy się nie bali. Niepełnosprawni to osoby takie jak my - przekonuje Natalia Gackowska, przewodnicząca Rady Fundacji.

Fundacja otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 113 460 zł, środki te będą przeznaczone na dalszą działalność. Pozostałe fundusze pochodzić będą z usług wykonywanych przez pracowników fundacji - osoby niepełnosprawne.

- W sierpniu zostaliśmy przekształceni w przedsiębiorstwo ekonomii społecznej, a w tym momencie otworzyliśmy swój punkt, w którym pokazujemy efekty naszej pracy - dodaje Natalia Gackowska. 

Fundacja nie prowadzi zbiórek, tylko swoją pracą stara się pomagać potrzebującym.

- Wykonujemy nadruki najwyższej jakości DTF, zajmujemy się również drukowaniem 3D. Wykonaliśmy m.in gadżety na galę sztuk walki Fight Rose Kutno. Pragniemy zrobić jak najwięcej dobra w naszym mieście i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują - wyjaśnia przewodnicząca Rady Fundacji.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)