Na kutnowskiej nekropolii pojawili się: Artur Gierula, Andrzej Michałkiewicz i Beata Słomka.
- Spotykamy się w związku z 84 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej; wydarzenia, z którego można wyciagnąć wnioski, że lepiej mieć przyjaciół wśród sąsiadów, lepiej mieć przyjaciół na świecie. Bezpieczniej na pewno będziemy sie czuć, kiedy będziemy integralną częścią większej całości, i Unii Europejskiej i NATO - przekonywał Artur Gierula - Spotykamy się tutaj, żeby oddać cześć i chwałę ludziom, którzy polegli za ojczyznę, którzy walczyli od Arktyki po piaski Sahary, od Wielkiej Brytanii aż po Chiny. Tam również Polacy z generałem pilotem Skalskim brali udział w walce z Japonią, w ramach Aliantów Sprzymierzonych. To są rzeczy, o których pamiętamy. Pamiętamy również o swoich przodkach, którzy - w moim przypadku - bronili Warszawy. To jest dzień, w którym rzeczywiście trzeba się zastanowić nad tym, jak w przyszłości powinna wyglądać bezpieczna sytaucja naszego kraju, dla naszych dzieci, dla naszych wnuków. O tym myślimy i to wynika z tego, że jesteśmy blisko ludzi - dodał.
O lekcjach, jakie powinniśmy wyciągnąć z wydarzeń września 1939 roku mówił także Andrzej Michałkiewicz.
- Chciałem przypomnieć, że 1 września jest znakomita lekcją historii, jak szukać sobie sojuszy politycznych. Historia jest nauczycielką życia i tutaj chciałbym sparafrazować hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości: "Niebezpieczna przyszłośc Polaków" - stwierdził działacz KO - Fundują nam rzeczywiscie wiele sytuacji, w których musimy się obawiać o swoją bezpieczną przyszłość. Platforma Obywatelska po 15 października zapewne zredefiniuje wiele kwestii związanych z bepieczeństwem, z kwestią naszego miejsca w Unii Europejskiej, bezpieczeństwa energetycznego, bezpiecznej granicy wschodniej. Kwestię bezpieczeństwa pojmujemy bardzo szeroko, nie tylko pod kątem militarnym, tak jak niestety uczy nas historia 1 września 1939 roku - podsumował Andrzej Michałkiewicz.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.