Reklama

Reklama

Kutnowska organizacja świętuje. Za nami 3. urodziny Fundacji Pro Aperte [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska fundacja Pro Aperte obchodziła dziś swoje trzecie urodziny. Przez ten czas organizacja pomogła setkom osób z naszego miasta, a to jeszcze nie koniec jej działalności. Pracownicy mają mnóstwo planów na przyszłość, o czym dowiedzieliśmy się podczas spotkania w Centrum Seniora.

Reklama

Fundacja Pro Aperte została założona 28 września 2018 roku. Od tego czasu wiele się w niej zmieniło - zwiększyła się liczba pracowników, podopiecznych i wolontariuszy. Krótką historię organizacji przybliżył na spotkaniu Przemysław Saczuk, prezes zarządu fundacji.

- Za nami wiele przeżyć, sukcesów, czasem też upadków. Na pewno mamy co świętować, bo to były lata wypełnione pomocą naszym podopiecznym, wsparciem dla ich rodziców oraz rozwojem przedsiębiorstwa społecznego. Braliśmy udział w licznych projektach, dzięki którym mieliśmy i mamy możliwość oferowania korzystnych i przyjaznych warunków naszym pracownikom oraz podopiecznym - czytamy w mediach społecznościowych fundacji.

Przez trzy lata swojej działalności fundacja wsparła 283 dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jej podopieczni biorą udział w zajęciach indywidualnych i grupowych, wakacyjnych turnusach integracyjnych oraz wielu innych aktywnościach. Ważną inicjatywą było utworzenie pierwszego w Kutnie terapeutycznego punktu przedszkolnego dla dzieci w spektrum autyzmu oraz pierwszej takiej w całym regionie świetlicy terapeutycznej. 

Warto wspomnieć, że w czerwcu br. fundacja zainaugurowała powstanie Klubu Świadomej Młodzieży, przygotowującego jego członków do roli samorzecznika. To również jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce. 

Co czeka nas w przyszłości? Przemysław Saczuk przedstawił na spotkaniu kilka najważniejszych punktów dotyczących dalszego rozwoju organizacji. Oto one:

  • Październik 2021: diagnoza autyzmu
  • Listopad 2021: uruchomienie e-sklepu charytatywnego Teodoor.pl
  • Styczeń 2022: status OPP (1%)
  • Luty 2022: pogotowia interwencyjne
  • Rok 2022: zakup ziemi pod Centrum Terapeutyczne
  • Rok 2023: początek budowy Centrum Terapeutycznego 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE