Reklama

Reklama

Świadoma młodzież w kutnowskiej fundacji. Dziś odbyła się inauguracja wyjątkowego Klubu [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: wt, 29 cze 2021 13:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska fundacja Pro Aperte zainaugurowała dziś Klub Świadomej Młodzieży. Wydarzenie odbyło się w Centrum Seniora przy ulicy Wyszyńskiego.

Reklama

W trakcie dzisiejszego spotkania opowiedziano o motywacjach dla powstania Klubu Świadomej Młodzieży, a także o planach, których realizacji podejmą się jego członkowie.

Klub Świadomej Młodzieży to miejsce dla osób w spektrum autyzmu, które chcą same reprezentować swoje interesy w społeczeństwie.

Klub to część projektu Aktywni Obywatele finansowany z funduszów EOG. W Kutnie założono, że Klub zrzeszy minimum 10 osób, ostatecznie jest ich 15. Klub spotyka się w kutnowskim Leo Market.

- Jedną z głównych idei Klubu Świadomej Młodzieży jest wolność w spektrum. Uczestnicy poprzez obecność w Klubie Świadomej Młodzieży dokonują odkrycia samych siebie, wzmacniają się w obszarze społecznym po to, by w przyszłości działać jako samorzecznicy, przedstawiać czym tak naprawdę jest autyzm – mówi Przemysław Saczuk, prezes zarządu fundacji Pro Aperte.

Czym jest samorzecznistwo? Jak dziś wyjaśniano, to wolność bycia sobą, wyrażanie siebie w bezpiecznej przestrzeni, odkrywanie swoich talentów, samoakceptacja i budowanie pewności siebie, a także otwartość na różnorodność

Inicjatywę Klubów Świadomej Młodzieży zapoczątkowała fundacja Autism Team z Łodzi. Pierwszy klub powstał z inicjatywy Jana Gawrońskiego.

- Na co dzień działam w fundacji Autism Team, pomyślałem, że potrzebne jest miejsce dla młodzieży. Dlatego narodził się pomysł utworzenia pierwszego w Polsce Klubu Świadomej Młodzieży. Takie inicjatywy są potrzebne w całej Polsce, żeby tworzyć przestrzenie wolości spektrum autyzmu – mówi Jan Gawroński

W tej chwili w Kutnie realizowany jest pierwszy etap budowy KŚM. W trakcie spotkań prowadzone są warsztaty integracyjno-diagnostyczne. Dzięki nim uczestnicy wzajemnie się poznają i pogłębiają wiedzą o sobie samych.

- Po przełamaniu pierwszych lodów udało nam się stworzyć przyjemną atmosferę luźnych spotkań towarzyskich. Tym samym powstała bezpieczna przestrzeń do dzielenia się swoimi zainteresowaniami i wyrażania siebie – mówią przedstawiciele fundacji Pro Aperte.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)