Reklama

Reklama

Kutnowska policja podsumowuje święta na drogach: prawie 500 kontroli trzeźwości, rekordzista miał...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Kutnowska policja podsumowuje święta na drogach: prawie 500 kontroli trzeźwości, rekordzista miał... - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 470 przeprowadzonych badań stanu trzeźwości, ponad 350 kontroli pojazdów - to efekt pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie naszego powiatu w okresie świąteczno-noworocznym. W tym roku wzmożone działania policjantów na terenie powiatu kutnowskiego rozpoczęły się już 24 grudnia i trwały do 3 stycznia. Nie odbyło się bez zdarzeń drogowych, ale na szczęście nie odnotowano żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Reklama

Mundurowi w czasie świąteczno - noworocznym przeprowadzili ponad 470 badań stanu trzeźwości, z czego 5 osób odważyło się na jazdę samochodem na tzw „podwójnym gazie”. Zatrzymany przez kutnowskich policjantów rekordzista, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Na szczęście policjanci w porę udaremnili dalszą jazdę 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kutnowskiego który w Nowy Rok wsiadł za kierownicę audi.

Dokonano ponad 350 kontroli pojazdów, podczas których oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali między innymi pasy bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Efektem pracy mundurowych było zatrzymanie łącznie 6 uprawnień do kierowania, w tym 4 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, 6 kierujących, którzy posiadali już sądowy zakaz poruszania się pojazdami oraz 7 osób, które wsiadł za „kółko” bez uprawnień.

Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W tym czasie na terenie powiatu kutnowskiego doszło do 4 wypadków drogowych w których 4 osoby zostały ranne, oraz do 25 kolizji.

- W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcom przypominamy o zmieniających się warunkach drogowych związanych ze spadkiem temperatur, pieszym i rowerzystom natomiast przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych - zaznacza podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy